banner864

İzmir NATO Üssü komutanından tehdit gibi açıklama 23 Ekim 2013, 19:02

İzmir'deki NATO Üssü'nün komutanı Korgeneral Ben Hodges (Hoacıs), Türkiye ile Çin arasında imzalanması planlanan füze anlaşmasını değerlendirdi. "Türkiye NATO toprağıdır" diyen Hoacıs, "NATO'nun Çin yapımı bir savunma sistemine izin vermeyeceğini" söyledi.
 İzmir'deki NATO Üssü'nün komutanı Ben Hodges (Hoacıs), Türkiye'nin Çin'den almayı planladığı füze sistemi ile ilgili CNN Türk'e konuştu.

NATO'nun Çin yapımı bir savunma sistemine hiçbir zaman izin vermeyeceğini söyleyen Hodges, Çin füzelerinin NATO sistemine uyum sağlayamayacağını savundu.

Hodges, Türkiye'nin potansiyel düşmanlarına karşı NATO'nun kritik önemde olduğunu belirtti.

Türkiye 1952'den beri NATO üslerine ev sahipliği yapıyor diyen (Hoacıs) Hodges, "Türkiye NATO toprağıdır" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

serkan acarel :

cin füzelerine izin vermeyiz diyor, eh öyle ise, yunanistanin rusya füzesi s-300 ve sa-8 e niye izin verdiniz sayin korgeneral ? yunanistan nato üyesi degil mi yani !!!

Serkan Baba :

Adama bak Türkiye NATO Toprağımış yeter artık sanki babaların malığmış gibi birde konuşuyorlar onu alamasın bunu alamasın onu yapamasın bune

ERDiNC ÜNLÜ :

DENiZE DÖKMEK Bu beyanata göre Türkiye isgal altindadir; bu haydut da isgal gücleri komutanidir. Su halde bize düsen görev, bu haydutlari denize dökmek olmalidir. Ey zalimler, Milli Kurtulus Savasimizi ve Istiklal Mahkemelerini unutmayin! Biz düsmani denize dökmeyi de, isbirlikcileri yargilamayida cok cok iyi biliriz. Ne Mutlu Türküm Diyene!

sen kimsin :

burası bağımsız devlet onuda geçtik askeri vesayetten kurtuluyoruz derken yabancı askerin vesayetine girmişiz haberimiz yok. ordusu derdest olan ülkenin sömürge muamelesi görmesi normaldir. yunan rus füzelerini alacak sorun yok rusya nato ülkesimi? işin içinde işmi var?

Murat Bulut :

bu beyanatın doğru olduğunu kabul edersek, siyasi sorunlarımız bir tarafa, ulus olarak nato veya başka bir unsurun ağzının payını veririz. bunu da dikkate alsınlar.

TC Kiz :

katiliyoruz nato turkiyenin yararina degil zararinadir, diktator iktidar sayesinde abd bombalari silahlari oraya dolduruldu kime karsi turkieye karsi derhal uyeligimizi sona erdirmeliyz.

Yurtseven :

abd, ağzını kapa ve defol

Rüstü Sentürk :

Nato Türkıye nın yararına degıldır.derhal üyelikten cıkılıp nato üsleri bosaltılmalıdır.Avrupa bırlığinin alternatifi Asya Birliği dir ve yerimiz Asya Birliğidir.Avrupa bizi sadece oyalıyor,avrupa Birliği dinsel bir birliktir ve hıristyan olmayanı aralarına almazlar,hele müslüman bir ülkeyi asla almazlar...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder