banner864

İzmir'de 3 milyon yurttaş Gündoğdu'ya sığmadı 29 Ekim 2013, 18:38

İzmir'de Cumhuriyet Güçbirliği'nin çağrısıyla Gündoğdu Meydanı'nda toplanan milyonlarca yurttaş, alana sığmadı. Alanda sürekli bir sirkülasyon yaşandı. Buna göre, dün Gündoğdu Meydanı'na 3 milyon yurttaşın geldiği tahmin ediliyor.
Hayati Özcan / Aydınlık

Kordon boyu ve sokaklar hınca hınç doldu. Meydana 3 kilometre uzaklıktaki Konak girişinden alana yönelmek kalabalık nedeniyle mümkün değildi. Kıbrıs Şehitleri girişinde de benzer bir manzara vardı. Denizdeki tekneler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle alanı selamladı, balkonuna bayrak asılmamış bir tek ev kalmadı.

Gündoğdu'dan taşan milyonlarca yurttaş, AKP iktidarının yasakladığı Andımız'ı hep birlikte okudu, TOBAV korusunun seslendirdiği devrim marşlarına eşlik etti. Alanda en çok "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "hükümet istifa", "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" sloganları atıldı. Saatler 19.23'ü gösterdiğinde TGB'liler 1923 meşaliye aynı anda yaktı. Büşükşehir Belediyesi'nin çağrısıyla 20.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce yurttaş da, meşalelerle Gündoğdu'ya yürüdü.

İzmir'de 28 Ekim günü büyük fener alayları, konserler ve zeybek oyunlarıyla başlayan Cumhuriyet kutlamaları, dün de gece yarısına coşkuyla kadar devam etti.Yorumlar

Ataturk1 :

ataturk sizleri kivilcim yolladik, ates olarak doneceksiniz demistir, kivilcim atese donmutur tum turkiye de bu ates saracaktir, o yakan ates, atalarimizin kaninin rengindeki ates..

yasasın cumhuriyet :

hep birden cumhuriyet olduk ve bu ülkeyi din tacircilerine bırakmayacagız

Ahmet Can Birinci :

izmir'im önünde saygıyla eğilirim.sağ olun var olun.sevgilerimle..

TC Izmir :

supersiniz cumhuriyet cocuklari ataturkun askerleri bileklerrinizi hic kimse bukemez.

Nazım :

akp kacacak delik arasın!!!

Mustafa Dumlupinar :

tayyip ! yikilacaksin!yikilacaksin ! seriatini ve tarikatini alip verip seni fizana gideceksin

N.Makinacı :

canım izmir'im kendine yakışanı yine çok muhteşem şekilde gerçekleştirdin. sağolun varolun.

murat uluborlu :

yaşasın cumhuriyet süpersiniz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar