banner864

İzmir'de ulaşım sorunu! 14 Eylül 2014, 18:57

İzmir'de otobüs sitmeninin değişmesiyle patlak veren ulaşım krizi, okulların açılmasından önce bir kez daha gündeme geldi. İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Tugay Şen, ulaşım sisteminin, öğrenciler sokağa çıkmadan çöktüğünü vurguladı. Şen, bu sistemle toplu ulaşımın değil, özel araçların yaygınlaştığını belirtti.

İzmir'de ulaşım sorunu! paylaşan: ulusalkanal
İzmir'de otobüs seferlerinin aktarmalı sisteme geçmesiyle başlayan ulaşım krizi, okulların açılmasıyla katlanacak.

Ulaşım krizi, Büyükşehir Belediye'sinin toplu ulaşımı sil baştan planlanması, her gün 1 milyon 250 bin kişinin kullandığı otobüslerin güzergahlarını değiştirmesiyle patlak verdi.

Belediye "daha iyi olacak" dedi, ancak sorun bir türlü çözülmedi. Okulların açılıyor olması da trafik sorununu bir kez daha gündeme getirdi.

Belediye çözüm olarak 145 otobüsü daha trafiğe çıkaracak. Ama aktarmalı sistem devam edecek. İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Tugay Şen, sistemin trafiği rahatlatmadığını, özel araç kullanımını yaygınlaştırdığını belirtti.

İzmir'deki bir diğer sorun ise taşeron işçilerin durumu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP Milletvekillerine seslenen Şen, 22 Eylül'de taşerona karşı yapılacak mitingte işçilerin yanında olunmasını istedi.

HABER: BELMA YÜCEL
KAMERA: AKIN KARA
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

serhat yasar :

Yani bu chp ye guvendikce onlar bize iskence cektiriyollar millet uzaya gider bizimkiller yerin dibine :( adamllar japon baligina amaliyat yapiyorlar bizimkiler balik olsun diye akvarsumdan su cikartiyollar ah guzelizmirim ah

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar