İzmir'deki rüşvet teslimatı polis kamerasına yakalandı 00 0000, 00:00

İzmir'de yapılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarındaki iddialarlar ilgili çarpıcı görüntüler ortaya çıktı. Vinç ihalesinden bir gün önce; firma yetkilileri ve TCDD yöneticileri ile Bakan Binali Yıldırım'ın iş takipçisi biraberi Cemalettin Haberdar bir arada görüntülendi. İşte soruşturma dosyasına giren engelliler tuvaletinde, çiçek sepetleri içerisinde ve akraba hesapları üzerinden aktarılan rüşvetin belgeleri...
İzmir merkezli rüşvet ve yolsuzluk soruşturma dosyasındaki görüntü ve fotoğraflar ortaya çıktı. Görüntülerdeki kese kağıtlarının ve çiçek sepetlerinin içinde rüşvet teslimatı yapıldığı öne sürüldü.

İddiaya göre, şüpheliler; teslimat ve pazarlıklar sırasında sinyal kesici Jammer kullanarak teknik takibi engellemeye çalıştı. Ancak fiziki takip ile iddia edilen rüşvet ve yolsuzluk trafiği görüntülendi.

Bu görüntüler TCDD İzmir Limanı vinç ihalesinden bir gün önce kaydedildi. Bakan Binali Yıldırım'ın biraderi Cemalettin Haberdar'ın TCDD Limanlar Daire Başkanı Muhsin Yılmaz ile ihaleyi alan İndex şirketi temsilcileri Mahmut Can Bayoğlu ve Tayfur Uzun ile bir arada.
Ankara'da bir alışveriş merkezinin bahçesindeki buluşmada Yılmaz'ın elindeki cihazın sinyal kesici Jammer cihazı olduğu öne sürüldü.Görüntülerde şirket yetkililerinden Tayfur Uzun'un sağ arka cebinde gazete kağıtlarına sarılı bir dosya bulunuyor. Görüşmenin hemen ardından Uzun'un alışveriş merkezinin özürlüler tuvaletinde; Limanlar Daire Başkanı Muhsin Yılmaz ile tekrar biraraya geldi. Tuvaletten ayrılırken Uzun'un üzerinde dosya olmaması dikkat çekici. Soruşturma dosyasındaki iddiaya göre Uzun, gazete kağıdına sarılı doysa içerisinde Yılmaz'a tuvalette rüşvet verdi.

Mobil Liman Vinci ihalesinden 4 gün önce 6 Ağustos 2012'de de İndeks Firması Temsilcisi Tayfur Uzun ve Binali Yıldırım'ın biraderi Haberdar TCDD Genel Müdürlüğü'ne gelerek ihale ile ilgili görüşmeler yaptı.

İzmir Liman İşletme Müdür Yardımcısı Birol Bafra da odasının kapısını kilitleyip firma sahibi Yılmaz Kurd ile ihale dosyalarını incelerken polis kamerasına yakalandı.

Vinç ihalesi öncesinde eski Limanlar Daire Başkan Yardımcısı Şükrü Çelikyürek'in de bir akrabası üzerinden rüşvet aldığı belirtildi. Çelikyürek'in akrabası olduğu öne sürülen S. K.'ya ait banka hesap dökümü soruşturma dosyasına girdi.

Dosyada TCDD yetkililerine çiçek sepetleri içerisinde pahalı hediyeler gönderildiğini gösteren fotoğraflara da yer verildi.

Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

FERHAN KAYA :

milli eğitim bu ulkede ne iş yapıyor atatürkün.hasan ali yücelin i.hakki tonguçun eğitime verdiği değer yokmu sayilacak.öğretmen yok edildi.akil ve bilim yok sayiliyor yazik e y türk gençliği bir oku ferhan kaya

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar