banner864

İzmir'deki yolsuzluk soruşturması Adalet Bakanlığı'na uzandı 24 Ocak 2014, 19:32

İzmir'deki yolsuzluk soruşturması kapsamında hem Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hem de Bakanlık Müsteşarı Kenan İpek hakkında fezleke hazırlandığı ortaya çıktı. Bakan Bozdağ hakkındaki fezlekeyi CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan açıkladı. Bozdağ ise fezleke ile ilgili, "İki savcımız böyle bir tutanak tutmuşlar" değerlendirmesini yaptı.
İzmir'deki yolsuzluk soruşturması bu kez Adalet Bakanlığı'na uzandı.

CHP Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerle gündeme getirdiği, İzmir Başsavcısı Hüseyin Baş'ın hazırladığı tutanakla ilgili iki ayrı fezleke hazırlandı.

Fezlekelerden biri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ diğeri de Bakanlık Müsteşarı Kenan İpek hakkında. Müsteşar Kenan İpek'in Başsavcı Hüseyin Baş'ı arayarak, savcıyı engellemesi talimatı suçlamalar arasında yer aldı. Müsteşar İpek hakkında 'Tehdit ve hakaret' suçlamasıyla fezleke hazırlanıp HSYK'ya gönderdiği öğrenildi.

Bakan Bozdağ hakkında da "devam eden soruşturmayı etkilemeye çalışmak" suçlamasıyla fezleke hazırlandı. Fezlekeyi, İzmir'deki yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcı Ali Çelik hazırladı. Fezleke bilgisini, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan duyurdu.

Bozdağ ise fezlekelerle ilgili haberleri, soğukkanlı bir şekilde karşıladı. Bakan Bozdağ, "İki savcımız böyle bir tutanak tutmuşlar" dedi.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar