banner864

Jandarma 7 TIR için alarma geçti 19 Ocak 2014, 19:24

Yine Adana yine mühimmat dolu TIR'lar. Adana'da kaçak silah ve mühimmat taşıdığı ihbarı üzerine 3 TIR güvenlik güçlerince durduruldu. Adana-Gaziantep otoyolunda durudurulan 3 TIR'dan 2'sinde silah çıktığı öne sürüldü. 3 TIR şoförü gözaltına alındı. Birkaç saat sonra, aynı güzergahta 4 TIR daha durduruldu. Ele geçirilen mühimmatın ise Suriye'deki terör örgütlerine götürüldüğü iddia edildi.
İlgili Galeriye Git Adana'da TIR'ların fotoğrafları ortaya çıktı
Adana'da silah ve mühimmat dolu iki yolcu otobüsünden sonra bu kez TIR'larda silah yakalandı.

Silah ve mühimmat taşıdığı iddia edilen 3 TIR, öğle saatlerinde durduruldu.

Savcılık talimatıyla harekete geçen jandarma ekipleri, Tarsus- Adana-Gaziantep otoyolunda 06 EU 2115, 06 M 9903 ve 06 DZ 2798 plakalı 3 TIR’ı durdurdu. Sirkeli gişelerinde durdurulan TIR'larda arama yapıldı.

Arama sırasında Jammerler ile sinyaller kesildi, patlama ihtimaline karşı önlem alındı. Aramada eğitimli köpekler de kullanıldı. 500 Jandarmanın katıldığı operasyonda, 3 TIR'ın ikisinde silah ve mühimmat bulunduğu ileri sürüldü.

Brandaları açılan TIR’ların ilk incelemesinin ardından 3 şoför, kelepçelenerek gözaltına alındı. 3 TIR'ın yüküyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Mühimmat dolu TIR'ların MİT'e ait olduğu öne sürüldü. TIR'lara eskortluk ettiği iddia edilen bir araç da fotoğraflandı. Ele geçirilen mühimmatın Suriye’deki terör gruplarına götürüldüğü savunuldu. Durdurulan TIR'lar, ayrıntılı arama yapılması için Seyhan İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

TIR'ların çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. TIR'ları görüntülemeye çalışan bazı gazeteciler gözaltına alındı. Polis, gazetecilerin fotoğraf ve görüntü kayıtlarına el koydu. Muhabirler daha sonra serbest bırakıldı, ancak hafıza kartlarını iade edilmedi.

Bu olaydan 2 saat sonra, emniyet ekipleri bir kez daha harekete geçti. 4 TIR daha durduruldu. Arama yapılan TIR sayısı 7'ye yükseldi. TIR'larda ne bulunduğuna dair herhangi bir bilgi edinilemedi.

İlgili haberi okumak için görsele tıklayınulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar