banner864

Jandarma karakoluna roketli saldırı 09 Ağustos 2015, 22:43

TUNCELİ'de PKK'lılar Çiçekli Jandarka Karakolu'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Askerlerin anında karşılık vermesiyle yaşanan çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı. Kaçan PKK'lıların bulunduğu alanlar Kobra helikopterler tarafından bombalanırken, bölgeye özel eğitimli birlikler sevk edildi.
Tunceli'ye 20 kilometre mesafede bulunan Çiçekli Jandarma Karakolu'na kalabalık bir grup PKK'lı tarafından önce roketatarla saldırı düzenledi. İki roketatar karakolun bahçesinde düşerek infilak ederken yangın çıktı. Karakola hakim tepelere gizlenen PKK'lılar da karakola uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Karakoldaki askerlerin de anında karşılık vermesiyle yaklaşık 15 dakika süren çatışma yaşandı. Çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı. Çatışmanın yaşandığı sırada Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan kalkan 2 Kobra helikopter PKK'lıların bulunduğu bölgeleri bombalayıp, yoğun ateş altına aldı. PKK'lılar Zarguvat Ormanları bölgesine kaçarken, bölgeye Sikorsky helikopterlerle özel eğitimli askerler sevk edildi.

Zarguvat Ormanları bölgesinde askerler ile PKK'lılar arasında zaman zaman çatışmaların sürdüğü öğrenildi. Roketatarın yolaçtığı karakol bahçesinde ile çevrede çıkan yangın Tunceli Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.
Etiketler

Yorumlar

İsmail SaykAL :

İşte açılım meyvesi.. Vatandaş pilav istemiyor Pilav istiyor demokrasisi.. Yandaş kazandırmak için adam gibi devlet olma görevini başkalarıyla Paylaşırsan Al sana seçim .. Seni içinden böyle oyarlar..İNsan Hakları diyenler kendi ülkelerinde buna ne kadar rıza gösterirler..

Arif Aksoy :

ACILIM SÜRECI =AKPKK ZAMAN KAZANMAK MI ????? BU NASIL BiR TUZAK-BU iSLER ACILIM SÜRESINDE HAZIRLANMIS=DÜSMAN DAHA NELER ......??? AKEPErdoganin Cocuklari ve Kefenli (Erkekler) nerede??

Misafir :

Senin ülkene saldırıyorlar 30 yıldan beri. Sen hala onlara şirin görünmeye çalış. Terör suçlarından yakalananlara idam gelmek zorundadır. Ohal o bölgelerde uygulanmalıdır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar