banner864

Jandarma komutanlığı karar öncesi tutuklu personeline mesaj gönderdi 10 Ekim 2013, 20:33

Jandarma Genel Komutanlığı'nın Yargıtay'ın Balyoz kararından bir hafta önce tutuklu personeline "her şey iyi olacak" mesajı gönderdiği ortaya çıktı. Tutuklu jandarmalar, "bugüne kadar neredeydiniz" diye ziyarete gelen heyete tepki gösterdi. Heyet ise "Bundan sonra yanınızdayız" dedi.
Türk Ordusuna balyoz indiren kararların açıklanmasından hemen önce tutuklu jandarma personellerine "her şey kontrol altında" mesajı gönderildiği ortaya çıktı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın cezaevlerine gönderdiği 3 kişilik heyette rütbeli askerler de yer aldı. Tutuklu askerlere, "her şey iyi olacak" denildi.


Tutuklu komutanlar heyete "bugüne kadar neredeydiniz?" diye sordu. Karargahın süreçteki tavrına ağır eleştiriler getirdi. "Bundan sonra yanınızdayız" yanıtını aldı.

16 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan Emekli Jandarma Albay Kubilay Aktaş'ın avukatı Sedat Küçükyılmaz görüşmenin ayrıntılarını Ulusal Kanal'a anlattı.

Avukat Küçükyılmaz ziyareti "tutuklu komutanlar aldatılmaya devam ediyor" sözleriyle yorumladı.

Küçükyılmaz, "tutuklu askerlerin, komuta kademesine güveni kalmadığını" aktardı.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

BÜLENT BİLGİN :

temel mezar taşina yazdirmiş.hastayim hastayım dedim inanmadiniz. ne oldi.mezar başinda ağlayan komuta kademesi riyakârdır...

cenk izmihlal :

çok çok geç kaldınız neredeydiniz bundan sonra tepkilerinizi daha candan yürekten koyun ama genelkurmay başkanına yazıklar olsun necdet paşa

hayyam :

millet ordusunu da kurtaracaktır...

Ataturk1 :

"adalet yolu aciktir" diyenler simdi de "bundan sonra yaninizdayiz" dedirttiriyor diye dusunuyoruz. oyalama taktikleri ile dusmaninizi yorarsiniz ancak yenemezsiniz. turk milleti kenetlendiginde dusman ulkeyi terketmistir, gene terkedecektir. jandarma halka destegini sozle degil somut sekilde kanitlamalidir.

deniz :

zerre kadar inanmıyorum, zerre kadar güvenmiyorum devletin hiçbir kurumuna, devlette çalışan hiçbir kişiye

sydneyden turan :

turk askeri bu kadar acz icinde kalmamisti genelkurmaya yaziklar olsun.ataturkun kemiklerini sizlattiniz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar