banner864

Jandarma raporu ortaya çıktı! 12 Haziran 2015, 11:05

Adana’da durdurulan MİT TIR’larında bulunan silahların tipleriyle ilgili ayrıntılar da ortaya çıktı. 
Jandarma Genel Komutanlığı’nın 23 Ocak 2014'te hazırladığı raporda, silahlar için; "Gecikmeli veya anında infilak edebilen, mevcut halde çarpma halinde infilak edebilecek konumda, öldürücü, yakıcı ve tahrip edici” tespitleri yapıldı.

Raporda, TIR' larda yapılan aramada ele geçirilen, top mermisinin patlamasını sağlayan tapalar ve fişeklerle ilgili incelemeler yer alıyor. Cumhuriyet'in haberine göre TIR’larda bulunan füzeler, roket başlıkları gibi ağır silahlar ise Ankara’ya gönderilmediği için incelenemedi.

Adana İl Jandarma Komutanlığı’nca hazırlanan uzmanlık raporunda; tapaların tahrip, yangın ve sis etkili top mühimmatlarında kullanılan, Rusya tarafından geliştirilen, Bulgaristan, Ukrayna, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ülkelerde de üretilen, gecikmeli veya anında infilak edebilen tapa olduğu bilgisine yer veriliyor.

Ele geçirilen fişeklerin ise zırh delici, yangın çıkarıcı özelliğe sahip olduğu, ağır makineli tüfeklerde kullanılmak üzere imal edildiği, Rusya'da üretildiği, kullanıma hazır olduğu tespit edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar