''Jandarmayı öldürerek sevap işledim'' 25 Mart 2014, 10:42

Niğde'de bir astsubay ve bir polis memurunu şehit eden İsviçre vatandaşı olan El Kaide üyesi Çendrim Ramadani'nin skandal mahkeme ifadesi ortaya çıktı. Ramadani, "İfade vermem, hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim" dedi.
Niğde'de bir astsubay ve bir polis memurunun şehit edildiği saldırının 3 faili tutuklandı. Ankara'da hakim karşısına çıkan El Kaide üyelerinin ifadeleri ortaya çıktı.

İsviçreli Çendrim Ramadani, "Size ifade vermem, ben yalnızca Allah'a hesap veririm. Hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim" dedi. Ramadani adlı teröristin ifade tutanağını imzalamayı da "Allah'a şirk koşmaktır" diyerek reddettiği öğrenildi.

Alman Benjamin Xu ise, olay sırasında kullandığı uyuşturucunun etkisinde olduğunu belirtti ve Ramadani'yi suçladı. Ramadani'yi tanımadığını belirten terörist, "Kontrol noktasında jandarmayı görünce, silahı benim sırtımın arkasından doğrultarak jandarmaya ateş etmeye başladı" şeklinde ifade verdi.

El Kaide üyesi iki terörist, Ankara Nöbetçi Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Üçüncü terörist olan Makedonyalı Muhammed Zakiri de önceki gün tutuklanmıştı.

Teröristlerin, "kamu görevlisini görevinden dolayı öldürmek, ülkeye izinsiz olarak ateşli silah ve mermi sokmak, yağma" suçlarından tutuklandıkları öğrenildi.

Üç teröristin Türkiye'ye, pasaportlarıyla Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan girdiği belirlenmişti. Saldırganların çok sayıda silah, el bombası ve mühimmatla gümrükten nasıl geçtiği ise kafalarda soru işaretleri yarattı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

crnagorac :

artik teror ulkesi olduk genelkurmay daha ne kadar seyredecek turk askeri sehit ediliyor ve bu katil sevap isledim diyor bizim yaptigimiz ne onlara tirlarla silah yolluyorlar besleyip egitiyorlar

crnagorac :

evlat olsa sevilmez ama o suclu degil onu bu ulkede barindiran besleyen suclu askeri oldurup sevap islemis ş...fsiz offfff neler neler daha yazarim ama gerek yok

mustafa cenap :

bakın ulukışlada olan olaya bakın..bakın yukarıdali resme .bakın.iyi bakın ki .gözleriniz nereye sürüklendiğimizi görsün..bakın..bakın şu resme..bakın..yanlızca bakmakla kalmayın.görün görün.

Sami ÇETİNKAYA :

suriye'den gelen el kaide yanlısı militanlar niğde'de polisimizi astsubayımızı ve vatandaşımızı şehit ediyor. bu millet 1 milyon suriye kaçkını besliyor. birde nankörlük yaparak milletimize ihanette bulunuyorlar. jandarmayı öldürerek sevap işledik diyorlar. ben müşriklere hesap vermem sadece allah'a hesap veririm diyerek bizi de müşriklikle suçluyorlar. acaba bu militanlara yurt içinde kimler destek veriyor. suriyeli militanlar kendi kafalarına göre niğde'de eylem yapamazlar. i̇çimiz de emperyal destekli bulunan emevi yobaz zihniyetine dayalı din devleti kurmak isteyen şer odakları mı bu militanları kullanıyor. eğitimsiz saf muhafazakar kesimler tarafından yükselen akp'nin sayesinde bağnaz şer odakları tarafında böylesine tehlikeli militanlar kullanılıyor. suriyeli militanları kullanan bağnaz şer odaklarının amacı ne sanırım emperyal destekle ülkemizi bölmek parçalamak din devleti kurmaya çalışarak ülkemizi parçalanmış sömürge vilayetine çevirmektir.

Ah güzel ülkem :

Asın şu herifi asın!!! Adam askerimi şehit ediyor cezaevine konuluyor!! Böyle saçma iş mi olur!?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar