banner864

Kabataş'ta saldırı iddiasında yeni gelişme! 17 Şubat 2014, 15:23

Kabataş'ta saldırı iddiası iddiasıyla ilgili Zehra Develioğlu ile gazeteciler İsmet Berkan, Balçiçek İlter, Rasim Ozan Kütahyalı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddia edilen ve olay gününe ilişkin basına görüntüleri yansıyan Zehra Develioğlu ile 3 gazeteci hakkında, "Halkın kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ve "İftira" suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na "Gezi Parkı eylemcileri" adına 4 sayfalık suç duyurusunda bulunan avukat Faruk Emre Akı, Zehra Develioğlu'nun 1 Haziran 2013 tarihinde Kabataş İskelesi önünde bebeği yanındayken 80-100 kişilik bir grubun saldırısına uğradığını, bu kişilerin de üstlerinin çıplak ve ellerinde eldiven olduğunu iddia ettiğini belirtti. Develioğlu'nun bu kişilerce darp edildiğini ve yere düşürüldükten sonra üzerine idrarlarını yaptığını söylediğini ifade eden avukat Akı, "Sayın Başbakan, Devlioğlu'nun ifadelerini baz alarak Gezi eylemcileri için 'Benim başörtülü bacımı taciz ettiler, darp ettiler' diyerek Gezi eylemlerine katılanlar hakkında yorumlar yapmıştır" dedi.

Zehra Develioğlu'nun karakol ve savcılık ifadesinin doğru olmadığının 13 Şubat 2014 tarihinde ortaya çıkan kamera kayıtlarıyla sabit olduğunu kaydeden Akı dilekçesinde, "Eylemcilere iftira attığı ortaya çıkmıştır. Gezi Parkı eylemlerine katılanlara karşı kin ve nefret duyulmuş, Ali İsmail Korkmaz içinde halkın da bulunduğu kişiler tarafından dövülerek öldürülmüş, palalı saldırganlar ortaya çıkmış ve gezi eylemcilerine fiziki saldırıda bulunulmuştur. Yüce Türk milleti ve hayatını yitiren yada yaralanan gencecik çocuklar adına şikayetliler hakkında kamu davası açılmasını talep ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Gazeteciler İsmet Berkan, Balçiçek İlter, Rasim Ozan Kütahyalı'nın da gazetelerinde Develioğlu'na destek veren açıklamalarıyla "Halkın kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "İftira" suçlarını işlediğini belirten Faruk Emre Akı, gazeteciler ve Zehra Develioğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

DHA
Etiketler

Yorumlar

mehmet sevimli :

aynı sucu başbakanda işlemiştir onada dava açılmalı

aydın arslan :

eski bakan egemen bağış'ta beyaz tv de görüntüleri izlediğini söylemişti.

Esat duman :

yalan söylemeye zorlanan kadınla röportaj yapacaklarına o saatlerde orada görev yapan 4.5 güvenlik görevlisi var mahal yerinde bir araştırma yapsalar bu rezil duruma düşmezler bu yalana ortalk olmazlardı

Vedat U. :

diğerlerini bilmem ama ismet berkan'a yuh diyorum. o'ndan hiç beklemezdim.

fevzi yavasoglu :

bu gıbı ınsanlar gazetecilik yapmamalı bunlarıokumayın yazmayın yokmuş gıbı davranın o caza yeter

murat yiğit :

sek ayran içerlerse böyle hayal görüyorlar işte

muzaffer üner :

isabetli bir karar..adalet yerini bulacaktır.

abrek :

yatacak yerleri yok bunların.. yazık valla..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar