banner864

Kaç-Ak Saray'ın işçisi de kaçak! 04 Mart 2015, 19:54

Ankara'da Otelcilik meslek lisesi öğrencilerine, Aksaray'da “kaçak işçilik” yaptırıldığı iddiasına Valilik'ten bir yanıt geldi. Valilik, öğrencilerin çalıştırılmadıklarını, sarayda staj yaptıklarını kaydetti. Ancak valiliğin bu yanıtını Mimarlar odası jet hızıyla yalanladı. “Öğrencilerin staj yaptı” denilen tarihlerde Cumhurbaşkanlığı Sarayı henüz hizmete dahi açılmadığı ortaya çıktı.

Kaç-Ak Saray'ın işçisi de kaçak! paylaşan: ulusalkanal
 Mimarlar Odası Ankara Şubesi, turizm ve otelcilik lisesi öğrencilerine staj bahanesiyle her gün otobüslere doldurularak Aksaray'da bulaşık yıkattırıldığını iddia etti.

Bu İddiaya önce Ankara Valiliği’nden yanıt geldi. Ancak çok geçmeden Valiliğin yanıtı Mimarlar Odasınca yalanlandı.

Valilik, 2013-2014 yılları arasında meslek lisesi öğrencilerinin nerelerde staj yaptıklarına dair bir rapor yayınladı.

Raporda, Ankara’daki 3 Anadolu otelcilik ve turizm lisesinden toplam 241 öğrencinin, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında bazı kamu kurumlarında beceri eğitimi yaptığı belirtildi. Bu kurumlar arasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın olduğu bilgisine yer verildi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ise yayımlanan bu raporun gerçeği yansıtmadığını belirten bir açıklama yaptı. Buna göre Valiliğin bahsettiği 2013-2014 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı henüz hizmete açılmamıştı.

Odanın Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Valiliği’nin olayın üzerini ört bas etmeye çalıştığını ifade etti. Siyasi partileri ve sendikaları göreve çağırdı.

Aydın Gerginulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar