banner864

Kaçak Saray'ın iftar masası maliyeti ortaya çıktı! 23 Haziran 2015, 13:03

Atatürk Orman Çiftliği'nde Atatürk'ün vasiyeti ve hukuk ihlal edilerek, kamusal alan gasp edilerek, vergiler lüks ve şatafat harcanarak yapılan Kaçak Saray'ın maliyetlerini kalem kalem açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şubesi bu kez de, Kaçak Saray'da din adamlarına verilen iftar yemeğindeki masanın maliyetlerini açıkladı.
Atatürk Orman Çiftliği'nde Atatürk'ün vasiyeti ve hukuk ihlal edilerek, kamusal alan gasp edilerek, vergiler lüks ve şatafat harcanarak yapılan Kaçak Saray'ın maliyetlerini kalem kalem açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şubesi bu kez de, Kaçak Saray'da din adamlarına verilen iftar yemeğindeki masanın maliyetlerini açıkladı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan "Kaçak Saray'da 29 kişilik iftar masasının maliyeti 87 bin 653 kişinin fitresi" dedi.

"Bir gülün maliyeti bir kişinin fitre

Lüks ve şatafatın simgesi haline gelen Kaçak Saray'ın iftar sofrasının maliyetinin de vicdanen kabul edilemeyeceğini açıklayan Candan şöyle devam etti. "Gecekonduda iftar açan yöneticiden, Kaçak Saray'da, lüks altın şeritli logolu tabaklarda, altın varaklı bardaklarda, tabak altı ve ekmek altı gümüş suplalarda, iftar açan bir süreçle karşı karşıyayız.Halka ait olan alanda, hukuka rağmen vasiyete rağmen hukuksuz bir şekilde inşaa edilen kaçak sarayda 87 bin 653 kişinin fitresine bedel bir iftar masası ile karşı karşıyayız.Kent izleme merkezi uzmanlarımızı tarafından yapılan tespitlerde, güller Hollanda'dan geliyor, masada yaklaşık 400 adet gül var, hepsi standart, yaprakları pürüzsüz, tanesi yaklaşık 12 tl civarında. bir gülün maliyeti bir kişinin fitresi "

Bunu ne halkımız ne biz kabul ederiz diyen Candan "Masa örtüsü altılığı 70 metrekare civarında üst kapak 45 metrekare dersek toplam 115 metrekarelik bir masa örtüsü karşımıza çıkıyor.İki odalı bir evin metrekaresi kadar,masa örtüsü var.Masa örtüsünün işçilik ve kumaş maliyeti 13.800 lira."

 

"kalem kalem iftar masası"
Candan Kaçak sarayda din adamlarına verilen iftar masasının maliyetini kalem kalem tablo şeklinde açıkladı. Atatürk Orman Çiftliği'ndeki talan ortak olan herkes o büyük gün geldiğinde, yargı önünde hesap verecektir diyen Candan Kaçak sarayda din adamlarına verilen iftar masasının maliyetini kalem kalem tablo şeklinde açıkladı.

 

Yorumlar

muhtarturk :

bizim vergilerle din adamlarına verilen bu dine aykırı israfı kınıyor hakkımı helal etmiyorum.ahirette hesap sorulsun diliyorum.yazıklar olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar