banner864

Kadın zabıta önce öldürdü sonra belediye başkanını aradı 30 Haziran 2015, 16:44

Denizli'nin Kale Belediyesi'nde görevli zabıta memuru 24 yaşındaki Nesrin Z., otomobilde bilinmeyen bir nedenle tartıştığı itfaiye eri 39 yaşındaki Mehmet Ali Talay'ı tabancayla öldürdü.
Denizli'nin Kale Belediyesi'nde görevli zabıta memuru 24 yaşındaki Nesrin Z., otomobilde bilinmeyen bir nedenle tartıştığı itfaiye eri 39 yaşındaki Mehmet Ali Talay'ı tabancayla öldürdü.

Olay, dün saat 22.00 sıralarında, Kale İlçesi'nin Cumhuriyet Mahallesi Orman İşletmesi yakınında meydana geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı olan Kale İlçesi'ndeki itfaiye biriminde görevli itfaiye eri, evli ve 1 çocuk babası Mehmet Ali Talay, kendisine ait 20 K 8875 plakalı otomobilinde park halindeyken, belediyede zabıta görevlisi Nesrin Z. ile tartıştı. Tartışma sırasında Nesrin Z., yanında getirdiği ruhsatsız tabancayla Talay'a 3 el ateş ederek öldürdü. Nesrin Z., daha sonra Kale Belediye Başkanı AKP Erkan Hayla'yı telefonla arayarak cinayet işlediğini söyledi. Bunun üzerine Başkan Hayla, polisi aradı.

 

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, Nesrin Z.'yi gözaltına aldı. Olay yerinde yapılan inceleme ardından Talay'ın cesedi otopsi için Kale Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cinayetin nedeni araştırılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. Nesrin Z.nin, Talay'ın eşinin akrabası olduğu belirlendi.

Öldürülen Mehmet Ali Talay'ın 12 yaşındaki kızı F.T.'nin babasının facebook hesabına yazdığı şu sözler yürek burktu:

"Babam gel çok özledim, ne olursun gel, kokunu, elimi tutmanı, sarılmanı, ben ağladığımda senin de ağlamanı. Babam şimdi yoksun ama sol yanım çok acıyor be gel nasıl geldin neden geldin diye bile sormayacağım. 'Koca kızım' de 'canım' de sen benim sadece babam değildin dert ortağım ilk aşkımdın, kardeşim seni göremeyecek. Allah sevdiği kulunu erken yanına alırmış mübarek günlerde öldün canım ama çok acıyor. Çok kıyafetine sarılıyorum ben kokun sinmiştir diye hep ağlıyorum ama seni her şeyden çok seviyorum aşkım. Otopsi oluyorsun parçalıyorlar ciğerim kanıyor, acıyor ama elimden bir şey gelmiyor be kurban olduğum gel nasıl özledim gel mekanın cennet olsun." DHA

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar