banner864

Kadınlar başkaldırıyor! 14 Kasım 2013, 09:56

Eğitim sisteminden başlayarak her alanda kadını toplum hayatının dışına itmeye çalışan gerici AKP, özgürlük maskesi altında kadını köleliğe mahkum ediyor.
KADINLAR BAŞKALDIRIYOR!

AKP iktidarı, eğitim sistemi başta olmak üzere, özel hayattan sosyal hayata kadar, yaşamın her alanında kadını toplumsal yaşamdan koparmaya çalışmaktadır. 4+4+4 sistemiyle eğitimde yaptığı değişiklikler, çocuk gelinlerin önünü açan politikaları, yurtlardaki karma sistemi ortadan kaldırmaya çalışmakla kalmayıp, "Kızlı Erkekli kalınan öğrenci evlerine müdahale edeceğiz" sözlerini sarfetmesi ve daha bir çok uygulaması, AKP'nin gerciliğin ve karanlığın sembolü olduğunu her geçen gün bir kez daha göstermektedir.

Cumhuriyet'e ve onun yetiştirdiği Türk kadınına yapılan bu saldırıları tanımıyoruz. Kadına olan bakış açısını ortaçağ zihniyetinin bir parçası olmaktan kurtarma ve aydınlık Türkiye'yi kurma mücadelemizi kararlılıkla sürdürüceğiz.

KIZLI ERKEKLİ BAŞKALDIRIYORUZ!

Biz Cumhuriyet'i, kızlı erkekli kurduk ve 16 Kasım Cumartesi günü de Ankara başta olmak üzere, İstanbul ve İzmir gibi Türkiye'nin üç büyük ilinde, bu ortaçağ zihniyetine ve gericiliğe karşı, kızlı erkekli başkaldırıyoruz!

Ankara'da gerçekleşecek olan eylemde, kortejin en önünde "Hamileler Başkaldırıyor" yazılı dövizleri taşıyan hamile kadınlar yürüyecek. Onların hemen arkasında "Şiddete Başkaldırıyoruz" dövizleri taşıyan ve yapılan makyajla şiddet gören kadınları temsil eden kadınlar yer alacak. Ve hemen arkasında okul üniformalı liseliler ve kolkola girmiş kızlı erkekli üniversite öğrencileri yürüyecek.

İL İL EYLEM YER VE SAATLERİ

Ankara'da Anadolu Kadın Hareketi, Cumhuriyet Kadınları Derneği, T.C.Sanatçı İnisiyatifi, Türkiye Gençlik Birliği ve Vardiya Bizde Platformu'nun öncülüğünde saat 14:00'de Güvenpark'ta buluşulacak.

İstanbul'da Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Gençlik Birliği, 10.Köy Derneği, İşçi Partisi Öncü Kadın, Eğitim İş 2 Nolu Şube'nin öncülüğünde saat 14:00'de Kadıköy-Rıhtım'da buluşulacak.

İzmir'de ise, Cumhuriyet Kadınları Derneği İzmir Şubeleri, Türk Kadınlar Birliği Karşıyaka ve Buca Şubeleri, Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği, Balkan Kadınları Derneği, İşçi Partisi Öncü Kadın ve DSP Kadın Kolları öncülüğü'nde saat 15:00'de Alsancak/Kıbrıs Şehitleri Caddesi Tansaş önünde buluşulacak.


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar