banner864

Kadınlardan Gözde Kansu'ya destek eylemi 12 Ekim 2013, 15:33

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in dekolte eleştirisi üzerine ATV'deki işine son verilen Gözde Kansu'ya destek eylemi yapıldı. Abbasağa Parkında toplanan yurttaşlar, Çelik'in ayrımcılık şuçu işlediğini ve yargılanması gerektiğini söyleyerek ATV binasına yürüdüler.
 AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ATV'de program sunuculuğu yapan Gözde Kansu'nun kıyafetini eleştirince Kansu'nun işine son verilmişti. Beşiktaş Abbasağa Parkında toplanan yurttaşlar ATV binasına yürüyerek hem Hüseyin Çelik'i hem de ATV'yi protesto ettiler.

Yurtaşlar yürüyüş sırasında "Kadınlar sokağa Çelik'i susturmaya, Kadınlar konuşsun AKP sussun, kadın düşmanı AKP yandaş ATV sloganlarını attılar.

Yurttaşlar ATV binasına yaklaştıklarında Çevik Kuvvet polisleri ile karşılaştılar, polis yurttaşları ATV binasının önüne sokmadı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Çağla Aydın, Hüseyin Çelik'in ayrımcılık suçu işlediğini ve yargılanması gerektiğini belirtti. Aydın, kadınların kılık kıyafetleri ile uğraşılacağına daha önemli yaşamsal sorunlarının çözülmesi gerektiğini söyledi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ataturk1 :

gozde kansu kardesimiz bir an once yargiya basvurmali ve hukuk sureci baslamalidir, kendini en buyuk guc sananlarin yanildigini gorecegiz. ayrimciliga gelisms hic bir ulke muamma gostermez. seninleyiz gozde kansu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder