banner864

Kamalak'tan paket tepkisi 01 Ekim 2013, 21:43

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak açılım paketinde önerilen seçim sistemlerini Ulusal Kanal'a değerlendirdi.
 Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, hükümetin önerdiği "dar bölge seçim sistemi" önerisinin güçlü partiye yarayacağını belirtti. Açılım Paketinin bütününü de değerlendiren Kamalak “Burada demokrasi yok, AKP’nin çıkarı neyse o var” dedi.


Kamalak, seçim barajının yüzde 5’e çekilerek daraltılmış bölgenin birlikte uygulanmasının, seçim barajının katlanması anlamına geldiğini ifade etti.

Dar bölge sisteminin de AKP’nin güçlenmesi anlamına geldiğini belirten Kamalak, küçük partilerin yolunun kesileceğini sözlerine ekledi.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Serkan Acarel :

aman aman dikkat saadet partisi konustu !!! sen en önce o erbakan nin lehine kaybolan 300 trilyonlarini bir acikla, ondan sonra konus bakiyim !!! siz de akp gibi ayni zihniyetsiniz, din tüccarlari sizi. dini kullanip iktidar oldunuz, gördük nasil yönetdiginizi ülkeyi. asil akp yi bizim basimiza getiren sizsiniz. gelmis birde utanmadan medya üzerinden konusuyor, sanki biz sana inaniyoruz da !!!

İsmail sayka :

secim mecim derken seçimsistemi üzerinde federerasyona gitmeyi düşüne bilirler dar bölge seçim sistemi diyerek zorlaya bilirler bu ise iç savaş provakosyonunun başlangıcı...bizi bekleyenler ne yapıyor bilmiyorum..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar