Karakola intihar saldırısı: 2 şehit, 31 yaralı 02 Ağustos 2015, 07:27

PKK'lılar Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde jandarma karakoluna tam 2 ton bomba ile intihar saldırısı düzenledi. Traktör kullanılarak düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 31 asker de yaralandı.
Ağrı Doğubayazıt'ta PKK'nın intihar saldırısında 2 askerimiz şehit oldu, 31 asker de yaralandı.

Olay gece saat 03.00 sıralarında Karabulak Jandarma Karakolu'nda yaşandı. 1 PKK'lı 2 ton patlayıcı yüklü traktörle jandarma karakoluna yöneldi ve patlayıcıları infilak ettirdi.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLERSaldırıda, 2 askerimiz şehit oldu, 31 askerimiz de yaralandı.

Patlamanın ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla karakol ateş altına alındı. Sağlık ekiplerinin karakola ulaşmasını engellemek için bir ambulansa da ateş açıldı.

Durumu ağır olan 8 asker helikopterle Erzurum'a sevk edildi.

İnfilak eden traktörün parçaları çevredeki bazı evlere isabet etti, bazı köylüler yaralandı. İntihar saldırısını yapan terörist de parçalandı. Diğer PKK'lılar, takviye güçlerin gelmesiyle birlikte, gecenin karanlığından yararlanarak Ağrı Dağı’na doğru kaçtı.

Olay sonrası bölgeye çok sayıda zırhlı ekip sevk edilirken, polis Karabulak köyünde geniş çaplı operasyon başlattı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Adil Aydın :

şehitlerimiz medet mat ve mansur cengiz'e Allah'tan rahmet, türk milleti'ne baş sağlığı dilerim.

TC.RESUL :

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN.MEKANLARI CENNET OLSUN.ANALARINA, BABALARINA,EVLATLARINA,ÇOCUKLRINA,KARDEŞLERİNE VE TÜM SEVDİKLERİNE YÜCE MEVLAM SABIRLAR VERSİN. ONLARI KALLEŞÇE ŞEHİT EDENLERİN VE O HAİNLERE YILLARDIR AÇILIM ÇÖZÜM YALANLARIYLA BU FIRSATI VERENLERİN VE ALLAH BELASINI VERSİN. BU AÇILIM VE ÇÖZÜM YALANLARININ SONUCUNUN BU TABLO OLACAĞINI BİLE BİLE OY, İÇİN MENFAAT İÇİN, İKTİDAR İÇİN YILLARDIR BU KALLEŞLERE MEYDAN BIRAKANLARIN VE ONLARA DESTEK VERENLERİN (BİLEREK) ALLAH BELASINI VERSİN, BU ŞEHİT ANALARININ YAŞADIĞI ACIYI İNŞAALLAH ONLAR YAŞASIN. UNUTMAYIN ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖÜNMEZ.VE ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAZ.

tevhit karabay :

2 tonluk patlayicinin hesabini kim vermeli? o bolgeyi acilim yalanlari ie teroristlere terkeden akp liler bu soruya nasil bir cevap bulabilecekler ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar