banner864

"Karanlığa Geçit Yok, Mustafa Kemaller Tükenmez!" 04 Eylül 2014, 14:30

Boğaziçi Ünversitesi'nde geçtiğimiz salı, TGB'ye yönelik gerici saldırıya kaşrı, Mustafa Kemal'in askerleri yazılı bir açıklama yaptı. Boğaziçi TGB tarafından yapılan açıklamada, "Ortaçağ Karanlığına Geçit Yok, Mustafa Kemaller Tükenmez!” ifadeleri yer aldı
Boğaziçi Ünversitesi'nde geçtiğimiz salı, TGB'ye  yönelik gerici saldırıya kaşrı, Mustafa Kemal'in askerleri yazılı bir açıklama yaptı. Boğaziçi TGB tarafından yapılan açıklamada, "Ortaçağ Karanlığına Geçit Yok, Mustafa Kemaller Tükenmez!” ifadeleri yer aldı

2 Eylül Salı Boğaziçi Üniversitesi’nde kerameti kendinden menkul bir grup, isimsiz bir pankartla, Şeyh Sait ve Seyit Rıza’nın adıyla “milliyetçiliğe, ulusalcılığa ve Kemalizme” saldırmıştı. Hedeflerinde açıkça Cumhuriyet ve aydınlanma vardı. Cumhuriyet’i yaratan değerlerle hesaplaşmak isteyen Ortaçağ zihniyetinin hezeyanını yansıtıyorlardı.

Bugün, bu saldırıya Boğaziçi TGB olarak yanıt verdik. Güney Meydan’da yankılanan “Yaşa Mustafa Kemal Paşa” marşları, yürüttüğümüz gür tanıtım çalışması, pankarta yazdığımız hakikate işaret ediyordu: “Ortaçağ Karanlığına Geçit Yok, Mustafa Kemaller Tükenmez!”

Bu bir mücadele ve kararlılık beyanıdır. Üniversiteleri yeniden Cumhuriyetin ve bilimin üniversiteleri yapmak için, aydınlanma düşmanlarının saldırılarını boşa çıkarmak için, kadın-erkek, Türk-Kürt, Atatürkçü-sosyalist-vatansever hep birlikte, gericiliğin üzerine üzerine gideceğiz.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

olcay mete :

gerici ve cagdisi karanliga uzun zamandir boyle guzel duruslar gelmiyordu tesekkurler bogazici unv. tgb.

Emre ikan :

Vatan icin carpan yureklerle sariliysa cevren, ozgurce yasar ozgurce dovusursun... Birlik beraberlik daim olsun...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar