banner864

“Kararlıyız, geri dönmeyiz” 15 Ekim 2013, 15:04

Geleceğin Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Atilla Kezek ve Tuğamiral Sami Örgüç’ün istifaları Deniz Kuvvetleri'nde deprem etkisi yarattı. Karargah’ın iki komutanı istifadan vazgeçirmeye çalıştığı ancak komutanların, “Kararlıyız, geri dönmeyiz” dediği öğrenildi.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın iki numaralı ismi Koramiral Atilla Kezek'in istifası Karargah'ta deprem etkisi yarattı. Karargah'ın Koramiral Kezek ve Tuğamiral Sami Örgüç'ü istifadan vazgeçirmeye çalıştığı öğrenildi.

Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Kezek ve Örgüç, Yargıtay’ın 9 Ekim’deki Balyoz kararının ardından istifalarını sundu. İstifa dilekçelerine karşı iki komutanı ikna etmeye çalışan Karargah başarılı olamadı. İki komutan da, Karargah’ın “istifa etmeyin” çağrısına, “Kararlıyız, geri dönmeyiz” yanıtını verdi.

Kezek’in, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda, gizlilik dereceli dosyalar ve personel dosyaları dahil olmak üzere tüm evrakları imzalama yetkisi bulunuyordu.

Kezek'in istifası, 29 Ocak’ta istifa eden Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’den sonra, Deniz Kuvvetleri’nden gelen en ciddi tepki mesajı oldu.

Bu istifayla, Deniz Kuvvetleri'nde terfiler de alt üst oldu. Deniz Kuvvetleri Komutanı Bostanoğlu, 2015’in 30 Ağustos’unda görevi bırakacak. Bostanoğlu’ndan sonra en kıdemli isim olarak Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele geliyor. Ancak Kösele, Askeri Casusluk davasında sanık. Kösele’den sonra 2015 yılında 4 yıllık görev süresini doldurabilecek başka bir koramiral bulunmuyor.

Öte yandan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda yeni istifaların da yaşanabileceği belirtiliyor.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Adnan polat :

Bu onur kırıcı tabloyla çalışmamak en mantıklı karar.

Söylemler :

Gururlu bir davranış olabilir ancak Mevzi bırakılmaz savunulur bir numaralı kural budur mevziler bırakılmamalı sonuna kadar savunulmalıdır diye söylemler var.

Direnanne :

bütün komutanlar aynı anda istifa etsin bakalım tayyip bey ne yapıyor.herhalde tüm komuta kademeyi abd den getirdiği askerlere teslim eder mi acaba?

kerem anafartalar :

hadi gel necdet paşa asker şeref namus haysiyet ve sözünde durmaktır çok merak ediyorum acaba bu özellikler sende mevcutmu elbette mevcuttur hiç şüphe yok askersiniz hadi sayın paşam gereğini yap bir şerefli türk askeri gibi

mahmut durusoy :

birlikten kuvet doğar tek tek istifa yerine toplu istifa daha etkilidir. tek yürek olduğunuzu her kese lans edin ki sizlerin o makamlara atanma ile değil de yüreğinizin hakkı ile geldiğinizi her kes anlasın

Özdemir Çırpılı :

Ben bir asker oğlu olarak şerefin ve haysiyetin yaşamdan daha önemli olduğunu biliyorum.Sizler bizim kalbimizden istifa edemezsiniz .Dönüşünüz muhteşem olacak.

halil canpolat :

gururlu bir davranişdır tebrik ederim

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar