banner864

'Kardeşime işkence yapıyorlar, can güvenliği yok' 28 Ocak 2014, 18:47

Balıkesir Cezaevi'nde işkence yapıldığı öne sürüldü. İddiaya göre, L Tipi Cezaevi'nde mahkumlar süngerli oda da işkence yapılıyor ve aç susuz bırakılıyor. İşte o süngerli odalara girenlerden biri de Devrim Erdem. Ağabeyi Fatih Erdem Ulusal Kanal'ı aradı, "kardeşime işkence yapıyorlar, can güvenliği yok" dedi.
Balıkesir’in Kepsut İlçesindeki "L Tipi Kapalı Cezaevi'nde" işkenci iddiası gündeme bomba gibi düştü. Cezaevinde mahkumlara işkence yapıldığı iddia edildi.

İddiaya göre olay 6 Ocak 2014 tarihinde meydana geldi. Cezaevinde yatan Devrim Erdem, ziyaretçin var diyerek çağrıldı. Ardından süngerli odaya yani işkence odasına alındı. Ters kelepçe yöntemiyle çırıl çıplak soyularak dövüldü. 3 gün o halde bekletildi.

İddialar bununla da sınırlı değil. Daha öncede darp edilen Devrim Erdem'in işkencelerde parmağı kırıldı, vücüdunda morluklar oluştu. Islak battaniyeye sarılı vaziyette beton zeminde bekletildi. Revir isteği reddedildi. Erdem'in durumu kötüye gidince gardiyanlar kendi isteğiyle götürdü. Ancak rapor alınmadı.

Haftalık konuşma hakkını kullanan Devrim Erdem, telefonda başından geçenlerini annesine anlattı.. Bunun üzerine ağabeyi Fatih Erdem harekete geçti.

Ulusal Kanal'a konuşan Fatih Erdem, olayla ilgili Savcılığa ve Balıkesir Valiliği'ne olayın incelenmesi için başvuru yaptı.

Haber: Lale Delidağ - Yalçın Odabaşı
Kamera: Akın Kara

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

yusuf davutoğlu :

Öncelikle bu olaya çok özüldüm ama şuda bir gerçek bu durumu krdeşime yapılırsa ben burdaki gardiyanların çoğunu tanırım bende o işkenceyi onlra yaparım inannın zaten ciyerimiz yanmış ömrümüzde yansa ne yazar

BURÇİN DUMAN :

benım eşimde burada yatıyor öyle birseyden asla bahstmedi ayriyetten mustafa dolunay çok iyi bir müdür ama rabbım koruusn eşimin sacının teline bıle zarar gelırse sessiz kalmam buda bır gerçek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar