"Karşı devrim tamamladı Kemalist devrimi yeniden hayata geçirmenin zamanı" 24 Eylül 2014, 16:56

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tülin Oygür, türbanın beşinci sınıflara kadar indirilmesini değerlendirerek, “laik eğitimin ortadan kaldırıldığını, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim sisteminin dinci - gerici temele oturtulduğunu” söyledi.
İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Tülin Oygür, türbanın beşinci sınıflara kadar indirilmesini değerlendirerek, “laik eğitimin ortadan kaldırıldığını, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim sisteminin dinci - gerici temele oturtulduğunu” söyledi.

Prof. Oygür, ortaöğretim kurumlarındaki türban serbestisi kararının, fiilen uygulamada olan bir duruma yasal kılıf uydurmaktan ibaret olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Bugün Türkiye’de karşıdevrim tamamlanmıştır. Türkiye’yi bölen ve Ortaçağ karanlığına sürükleyen bu iktidar, Kemalist Devrimle bilincimize işlenen laikliği gelecek nesillerde yok etmek üzere eğitim sistemiyle oynamaktadır. Bilincini gericiliğe teslim etmiş bu zihniyet için laiklik, en büyük tehlikedir. Bunu görmek için iktidarın sadece son günlerde aldığı kararlara bakmak yeterlidir. Okullarda mescit açma zorunluluğu; imam-hatip dışı okullarda imam-hatip sınıflarının açılması; insan hakları – demokrasi – eşitlik diye diye çocuklarımıza bugün türban, yarın peçe - kara çarşaf geçirilmesi… Sırada karma eğitime son verilmesi vardır. İşte bu zihniyet, dini inancı vicdanlardan çıkarmak ve gericiliği bütün değerlerin üstüne örtmek üzere kendi stratejisini uyguluyor. Karşıdevrimin rötuşlarını yapıyor. Bu yolun sonu bugünden görünmektedir. Yakın komşularımız Irak ve Suriye’de yaşanan mezhep savaşları bütün milletimiz açısından öğretici olmalıdır. Karşıdevrimin tamamlandığını açıklıkla söylemek zorundayız. Ancak bu takdirde Atatürkçü, cumhuriyetçi yurttaşlar olarak önümüzdeki görevin ne olduğunu görebiliriz”.

Meclis’te Atatürk Türkiye’sini Savunacak Parti Kalmadı!

Mecliste Atatürk Türkiye’sini savunacak bir parti kalmadığı için karşıdevrimin sonuca ulaştığını ve bu haliyle Meclisin toplumdaki ağırlıklı görüş ve eğilimleri temsil etmediğini söyleyen Oygür, “Meclis’teki sözüm ona muhalefet partilerinin de asli görevi ortaya çıktı: AKP iktidarını, yani karşıdevrimi beslemek! Dolayısıyla bu Meclis, boşlukta asılı duruyor” dedi.

Şimdi Kemalist Devrimi Yeniden Hayata Geçirme Zamanı!

“Şimdi zaman, Kemalist Devrimi yeniden hayata geçirme zamanıdır” diyen Oygür, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çeşitli toplum kesimlerinin iktidarın eğitimdeki uygulamalarına karşı eylemler yapması çok değerlidir. Ancak, direnişe geçen kitlelerin iktidarı hedeflemesi şarttır. Çözüm, AKP iktidarının alaşağı edilerek milli bir hükümetin oluşturulmasındadır. Bugün, bu iktidarı alaşağı edecek, Kemalist Devrim programına sahip tek parti, İşçi Partisi’dir. Bu gerçeği sistem partilerinin Atatürkçü yurtsever seçmeni de görmektedir. Türkiye’mizi bölen ve Ortaçağ karanlığına sürükleyen bu iktidarı devirmek üzere halkımızı İşçi Partisi’nde örgütlenmeye çağırıyoruz”

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorumlar

hakan yildiz :

Avcilar isci partisine bugün üye oldum ve işçi partisinin asleriyim ne görev verilirse yapacagim

Sevgi Uzun :

Insallah basarirsiniz yolunuz acik olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar