banner864

Kaşif Kozinoğlu ile ilgili önemli bilgi ortaya çıktı 20 Mayıs 2015, 19:37

Ergenekon kumpası nedeniyle Silivri Cezaevi'ndeyken hayatını kaybeden MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu ile ilgili önemli bir bilgi daha ortaya çıktı. Koğuş arkadaşı emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım, Kozinoğlu'nun bin sayfalık not hazırladığını, bunları CHP Muğla milletvekili Ömer Süha Aldan'a gönderdiğini açıkladı. Ancak o notlar hiçbir zaman gün yüzüne çıkmadı.
Eski MİT Orta Asya Direktörü Kaşif Kozinoğlu'nun koğuş arkadaşı emekli Deniz Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım Ulusal Kanal ekranında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Gazeteci Halil Nebiler'in sunduğu Televizyon Gazetesi programına katılan Yıldırım, Kaşif Kozinoğlu'nun CHP Muğla Milletvekili Hakkı Süha Aldan'a yaklaşık bin sayfalık not gönderdiğini açıkladı.

Kozinoğlu'nun notlarıın neden gizlendiğini sorgulayan Yıldırım, notların bir bölümünün Aydınlık Gazetesi'nde yayınlanma öyküsünü de anlattı.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan eski MİT yetkilisi Kozinoğlu, "savunmasını yapmadan önce Silivri Cezaevi'ndeki hücresinde kalp krizi geçidi, hücresinden alınırken zihni açık olan Kozinoğlu  20 dakika sonra hayata gözlerini yumdu.


Kozinoğlu'nun Aydınlık gazetesine gönderdiği notlar hem gazetede yayımlandı, hem de kitaplaştırıldı. Kozinoğlu'nun notlarının bin sayfayı bulan diğer kısmı ise çok defa gündeme getirilmesine karşın bugüne kadar açıklanmadı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hasan Ataman YILDIRIM :

madde 1- ben ismi tam telaffuz edememiştim. tam adı chp muğla mv ömer süha aldan. madde 2- kasif bey kogusta ölü bulunmadı. kalp kirizi geçirdi. kogustan çıkarıldıktan yaklaşık 20 dakika sonra vefat etti. kogustan cıkarken bilinci yerindeydi ve konuşuyorduk.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar