banner864

Kaşif Kozioğlu mezarı başında anıldı 12 Kasım 2014, 19:39

Ergenekon tertibinde hedef alınan ve kaldığı cezaevinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Kaşif Kozioğlu, ölümünün 3'üncü yılında mezarı başında anıldı. Anma törenine Kozinoğlu'nun Silivri Cezaevi'ndeki koğuş arkadaşları emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'da katıldı.
MİT Orta Asya Başmüşaviri'yken Ergenekon tertibi kapsamında tutuklanan ve kaldığı cezaevinde şüpheli bir şekilde hayatını Kaşif Kozinoğlu ölümünün 3'üncü yılında mezarı başında anıldı.

Kocatepe mezarlığındaki anma törenine aile ve yakın arkadaşlarının yanı sıra Silivri Cezaevinde kaldığı süreçte koğuş arkadaşları olan emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım'da katıldı... 

Kozinoğlu için mezarı başında sade bir tören dizenlendi. Kuran okundu, dualar edildi.

Tören sonrası İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Kozinoğlu'nu Ulusal Kanal'a anlattı.

Uğur, Kozinoğlu'nun şüpheli ölümüne dikkat çekti.

Emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım da Kozinoğlu'nun kumpas nedeniyle hayatını kaydenlerden biri olduğunu belirtti. 

Kozinoğlu ile aralarında geçen koğuş anılarını anlatan Uğur, Kaşif Kozioğlu'nun mahkeme için hazırladığı savunmasının kayıp olduğunu belirtti.

Öte yandan ölümünün 3'üncü yılı nedeniyle MİT görevlisi Kozioğlu'nun bugüne kadar yayımlanmayan bir fotoğrafı ortaya çıktı. Siliviri cezaevinde çekilen fotoğrafta Kozinoğlu'nun yanında koğuş arkadaşları var.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Adil Aydın :

soğuk savaş şehidimize allah'dan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar