banner864

Kavgayla ilgili önemli açıklamalar yaptı 13 Ocak 2014, 09:04

Başbakan Yardımcısı Ali Babaca, AKP-Cemaat kavgasıyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Sürecin kendileri için sürpriz olduğunu söyleyen Babacan, "Biz devlet içinde oluşturulan bu yapıyı bu şekilde kullanabileceklerini tahmin edemezdik" dedi.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 17 Aralık’taki yolsuzluk skandalı ve arakasından yaşananların kendileri için "büyük bir sürpriz" olduğunu söyledi. Babacan, "Böylesine bir hareketi ve dalgayı beklemiyorduk." dedi.

Katıldığı bir televizyon programında, AKP-Cemaat kavgasını değerlendiren Babacan, "Cemaatlerin görevi insan yetiştirme. Bu insanların özel sektör ve kamuda önemli yerlere gelmesi de önemli. Ancak biz bu menakizmayı bu şekilde kullanabileceklerini açıkçası hiç tahmin edemedik." diye konuştu.

Yargı bağımsızlığının cemaat gündemi hedefi doğrultusunda kullanıldığını söyleyen Babacan, "Yargı bağımsızdır ama yargının içerisinde adeta mini bir devlet oluşumu çabasına da göz yumamayız. Kısa vadede temel önceliğimiz, bu saldırıyı, bu atakları durdurmak ve yenilerinin meydana gelmesini önlemek. Bunu yapamazsak, Türkiye kontrol edilemeyen, kaosa sürüklenen bir ülke görüntüsü oluşursa, bu ekonomimizi çok olumsuz etkiler." ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar