Kayıp belediye başkanı uyuşturucuyla yakalandı 15 Temmuz 2015, 12:16

İstanbul Narkotik Polisi (İNP), Fatih'te düzenlediği operasyonda, 91 kilo 900 gram esrar ele geçirdi. Operasyonda, esrarı Van'dan getirerek A.A adlı kişiye teslim ettiği öne sürülen Kocaeli Uzunçiftlik eski Belde Belediye Başkanı Yaşar Sönmez tutuklandı.
İNP ekipleri, Van'dan yüklü miktarda uyuşturucu getirileceği istihbaratını aldı. Aydınlık gazetesinden Mehmet Bozkurt'un haberine göre; geçtiğimiz cuma günü uyuşturucunun İstanbul'a giriş yaptığı bilgisi üzerine sıcak takip başladı. Uyuşturucunun getirildiği otomobilden Fatih'te teslimat yapılacağı sırada düğmeye basıldı. Otomobilin bagaj kısmında yapılan aramada 3 valiz içinde 91 kilo 900 gram esrar ele geçti. Uyuşturucuyu getiren Yaşar Sönmez (50) ve teslim alan A.A gözaltına alındı.

Yaşar Sönmez ve A.A, emniyetteki sorgularının ardından çıkarıldıkları adliyede tutuklandı.

30 Mart yerel seçimlerinde de CHP’den Kartepe Belediye Başkan adayı olan ama seçimi kazanamayan Yaşar Sönmez 7 Haziran seçimleri öncesi AKP'ye katıldı. Sönmez'in uzun zamandır ekonomik kriz içinde olduğu, Uzunçiftlik’te bulunan yemek fabrikasını da kapattığı ve son olarak İran’da iş yapmaya başladığı iddia edildi.

Uzun yıllar kullandığı cep telefonunu da yakın zamanda değiştiren Yaşar Sönmez’e yakınları dahil hiç kimse ulaşamıyordu. Son olarak ailesini arayarak yakında döneceğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Turan :

belediyeyi soyamayinca uyusturucu satmaya mi kalkismis !?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar