banner864

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nden ilginç karar! 17 Nisan 2014, 22:34

Ermeni meselesi üzerine Rus arşivlerinde on binlerce belge inceledi, 8 kitap yazdı, 14 kitabı yayına hazırladı, kitapları birçok dile çevrildi. Ama Ermeni meselesinde yeterli derinliğe sahip değil! Söz konusu kişi Araştırmacı yazar Mehmet Perinçek! Bu yorumu yapan ise Kayseri Erciyes Üniversitesi yönetimi. Verilen karar ise, Perinçek'in üniversitede vereceği panele ilişkin...

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nden ilginç karar! paylaşan: ulusalkanal
Kayseri Erciyes Üniversitesi ilginç bir karara imza attı.

Üniversite, Ermeni meselesi konusunda Türkiye'nin en birikimli yazarlarından Mehmet Perinçek'in üniversitede vereceği paneli iptal etti, hem de ilginç bir yorumla!

Erciyes Üniversitesi Düşünce Tartışma Kulübü öğrencileri, okulda "Ermeni Soykırımı Yalanı" etkinliği düzenlemek istedi. Panelin konuşmacısı ise, Araştırmacı Yazar Mehmet Perinçek'ti.

Panel için üniversite yönetiminden izin de alındı. Ancak okulun Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu Başkanlığı, önce izn verdiği etkinliği kısa bir süre içinde iptal etti. İptal kararına ise skandal bir gerekçe bulundu.

Rus arşivlerinde on binlerce belge inceleyen, 8 kitap yazıp 14 kitabı da yayına hazırlayan ve kitapları birçok dile çevrilen, 9 tebliği ve makalesi ile 2 ansiklopedi maddesi bulunan Perinçek'in panelde konuşması istenmedi.

Öğrencilere sunulan iptal gerekçesinde Mehmet Perinçek'in bu konunda yeterli derinliğe sahip olmadığı savunuldu.

Tarihçi yazar Orhan Karaveli, karara tepki gösterdi.

Düşünce Tartışma Kulübü'nün danışmanı Profesör Doktor Ertuğrul Esel, karara şaşırmadığını belirtti. Esel, "Önceden de etkinlik girişimlerimiz oldu. Ama üniversitenin genel tavrı bize karşı olduğu için izin vermemekte ısrarlılar" dedi.

Etkinlikle ilgili kararı veren Üniversite yönetimi ise Ulusal Kanal'ın çabasına rağmen herhangi bir yanıt vermedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

E.Özaydin :

devletin tüm kurum ve kuruluslari yandas olur da üniversitedekiler nicin !.. yabanci olsun ki ? onlar da tabii ki yandas olacak ,saki türkiye cumhuriyetinin bir isleyen anayasasi mi var ! üniversitenin basindaki yandas takim oyunu oynuyor

Yılmaz Atabey :

Üniversiteler üniversite olmaktaktan çıkarsa ne bilim kalır, ne de irfan

m.e :

o gerekçeyi bizde yuttuk sanki.

muharrem elçi :

kendi derinliklerinden şüphe ettiler bence :)

Nazire calik :

sayin mehmet perincek cok guzel sonderece saglikli dogru incelemeler yapmistir rus yetkililer arsivletini ona sonuna kadar acmistir allah razi olsun mehmet perincekten

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar