banner864

Kayseri'de OHAL! 12 Mayıs 2014, 14:05

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülmesi davası Kayseri'de görülüyor. Duruşmada dinlenecek tanıklardan polis Selçuk Bal'ın aynı gece olay yerinde bir başka gencin dövülmesi soruşturmasında şüpheli olduğu ortaya çıktı. Binlerce yurttaş adliye önünde Ali İsmail'e sahip çıkarken, Haziran Direnişi'nde evlatlarını kaybeden aileler de duruşma salonunda yerlerini aldı.
Haziran Direnişi sırasında Eskişehir'de dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasının 2. duruşması Kayseri'de görülüyor.

Duruşmada 11 tanık dinlenecek. Polis Serkan Bal'ın aynı gece olay yerinde bir başka gencin dövülmesi soruşturmasının şüphelisi polis Serkan Bal da dinlenecek tanıklar arasında.

Ali İsmail'in anne ve babası salona çocuklarının fotoğraflarıyla geldi. Anne Emel Korkmaz, sanıkları kastederek "acaba annelerinin ellerini öpebildiler mi?" diye sordu.

Haziran şehitlerinin aileleri de duruşma salonunda yerlerini aldı. Ailelerin davaya müdahil olma talepleri reddedildi.

Şehir dışından gelen otobüsler adliyeye ulaşmadan durduruldu ve adliye çevresine bini aşkın polis konuşlandırıldı. Güvenlik gerekçesiyle Eskişehir’den Kayseri’ye alınan dava için kentte olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

mdd :

korkunun ecele faydası yok,katiller ve emir verenler türk adaleti önünde hesap verecek

kayserili :

bu mıllet er geç hesap soracaktır.adaletten kaçamazsınız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar