banner864

Kazım Karabekir'e saygısızlık 04 Haziran 2014, 20:33


KAZIM KARABEKİR'E SAYGISIZLIK paylaşan: ulusalkanal
"Ağrı'da BDP, AKP ve Öcalan kazandı" sözleriyle gündeme gelen BDP'li Sırrı Sakık'ın, cadde ve sokaklardan Kazım Karabekir adını kaldıracağını söylemesi tartışma yaratto. Karabekir'in kızı Timsal Karabekir, "Eğer Babam olmasaydı, böyle özgürce konuşamazdı" dedi. İşçi Partisi ve MHP de Sakık'ı sert sözlerle uyardı.

1 Haziran'da tekrarlanan seçimlerde Ağrı belediye başkanı seçilen Sırrı Sakık, peş peşe dikkat çeken açıklamalar yaptı. "Ağrı'da kazanan, BDP, AKP ve Öcalan'dır" diyen Sakık kentteki pilotlar anıtı ile sokak ve caddelerdeki Kâzım Karabekir adını kaldıracağını açıkladı.

BDP'li Sakık'ın, bu açıklamasına Karabekir'in kızı Timsal Karabekir tepki gösterdi.

Kazım Karabekir'in kızı Timsal Karabekir, "Babam, Erzurum, Kars, Ağrı, Sarıkamış'ın kurtulmasına öncülük eden komutandır. Acaba Cumhuriyet'i kuran Atatürk, İsmet, Fevzi ve Kazım Paşalar olmasa, Sakık gibiler şuan belediye başkanı seçilebilecek miydi? Ağrılı kardeşlerimin bu haksızlığı kabul etmeyeceğine inanıyorum." dedi.

Sakık'ın sözlerine İşçi Partisi ve MHP'den de tepki geldi.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Sakık'ı uyardı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, Sakık'ın sözlerinin Başbakan Erdoğan'la işbirliği yapan zihniyeti gösterdiğini vurguladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nüket tilkici :

Kazm Karabekir paşa doğuyu Güney doğuyu Rus işgalinden kurtamasaydı ne sakık olurdu nede. tayip olurdu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar