banner864

KCK'dan açıklama: ''Ya da Türkiye'de iç savaş çıkar'' 14 Ekim 2014, 18:30

KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, Türkiye'nin Suriye'de PYD'ye karşı ön cephede savaştığını açıkladı. Bayık, "Ya hükümet Kürt hareketi ile derinlikli müzakeleri kabul eder ya da Türkiye'de iç savaş çıkar" dedi.
Süreç bitti diyen Kandil'den bir açıklama da KCK Eş Başkanı Cemil Bayık'tan geldi. Türkiye'nin Suriye'de PYD'ye karşı ön cephede savaştığını belirten Bayık, "Türkiye hükümeti eşkıya gruplara yardım eder, onları Rojava savaşın içine sokarken, Kürtler’in de Türkiye’de savaşmaya hakkı vardır” dedi.

Reuters haber ajansına konuşan Bayık, açılım süreciyle ilgili tehdit yüklü mesajlar verdi. Bayık, "Ya hükümet Kürt hareketi ile derinlikli müzakeleri kabul eder ya da Türkiye'de iç savaş çıkar" dedi.

Bayık, PKK'nın şartlarını da açıkladı. KCK Eş Başkanı, Abdullah Öcalan'ın şartlarının iyileştirilmesi, anayasal değişikliklerin yapılması ve açılm sürecine üçüncü bir tarafın gözlemci olarak katılmasını istedi.

Bayık, şartların kabul edilmezse, PKK'lıları Türkiye'ye göndermekle tehdit etti. Bayık, PKK'lıların Türkiye'ye gönderilmesi konusunda hazırlık yaptıklarını da söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar