banner864

Kemal Derviş açıkladı: ABD, “AKP-CHP koalisyonu” olmasını istiyor 09 Haziran 2015, 13:07

Eski Ekonomi Bakanı Kemal Derviş’in seçim sonrası koalisyon senaryolarına ilişkin çok kritik bir açıklama yaptığı öğrenildi. Seçimden önce Türkiye’ye gelen Derviş’in üst düzey bir CHP yöneticisine, “ABD yönetimi AKP-CHP koalisyonunu istiyor” dediği ifade edildi.
 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon senaryoları masaya konuldu. En çok gündeme çıkarılan AKP-CHP koalisyonu planının ise Amerika Birleşik Devletleri'nin talebi olduğu ve bu talebin Kemal Derviş tarafından CHP yönetimine iletildiği ortaya çıktı.
Aydınlık gazetesinin haberine göre, seçimden kısa bir süre önce Türkiye’ye gelen Kemal Derviş, CHP yönetimi ile temas kurdu. Derviş, üst düzey bir CHP yöneticisine, ABD yönetiminin “AKP-CHP koalisyonu” istediğini belirtti.

Derviş, seçimlerden önce katıldığı bir Televizyon programında da AKP-CHP koalisyonun neden kurulması gerektiğini, Almanya’yı örnek göstererek açılmak istemişti.

AKP-CHP Koalisyonu formülü son iki aydır özellikle ABD’ye yakın isimlerce dile getiriliyor. CHP Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu Yurt Gazetesi de “AKP-CHP koalisyonu”nu “Türkiye’yi kurtaracak formül” olarak sunmuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar