Kemal Derviş, Eklemeddin İhsanoğlu hakkında ilk kez konuştu 18 Haziran 2014, 14:24

Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı Kemal Derviş, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Köşk adaylığı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Derviş, ismi kendisinin önerdiği bilgisini doğrulamadı ancak İhsanoğlu'na övgüler dizdi. Derviş, "küresel değerlere bağlı" dediği İhsanoğlu için, "adaylığına cok sevindim" ifadelerini kullandı.

Amerikan Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı Kemal Derviş, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Köşk adaylığı ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Derviş, İhsanoğlu ismini Kılıçdaroğlu'na önerdiği bilgisini doğrulamadı. Ancak İhsanoğlu'nun adaylığını destekledi.

İhsanoğlu'ndan hep takdirle bahsettiğini belirten Kemal Derviş, "İhsanoğlu’nun adaylığına cok sevindim" dedi. İhsanoğlu'na övgüler dizdi.

Derviş, "Ekmeleddin İhsanoğlu’nu, bütün dünyada saygınlığıyla ismini duyurmuş, sevilen bir bilim ve devlet adamı olarak yıllardan beri tanıyorum. İlkeli, ama aynı zamanda bilgili, küresel değerlere bağlı, başkalarını anlamaya çalışan tutumu ona büyük saygınlık kazandırmıştır. Aday olabileceği haberi dünden beri bütün dünyada olumlu bir ilgiyle karşılanmıştır." diye konuştu.

Derviş, İhsanoğlu'nun geleneksel değerler kadar evrensel değerleri de çok önemseyeceğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

salim memisoglu :

Memlekette bu derecede kendine guvenen guvenebilecegimiz insan kalmadimi...

E.özaydin :

tabii siz ve sizin gibi sabatayistler , israelin güvenligi ve amerikanain cikarlari icin ne gerekiyorsa en iyisini yaparsiniz , buna sasmamak lazim,

h sacli :

Yabanci ulkelerde hizmet edin biz de size oy verelim yok oyle bedava bu makam o kadar ucuz degil benim pyumda da bahceli ve kilicdaroglunun cebinde cantada keklik degil mecliste adam mi bulamadiniz kendi icinizde kendinize guvenip meydana cikin

cenap aytepe :

kemal dervişin bu ülke hakkında konuşması miğdemi bulandırıyor kusacağım

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar