banner864

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan HDP değerlendirmesi: Barajı aşacak gibi görünüyor 18 Mayıs 2015, 12:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlere parti olarak girme kararı alan HDP'yle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "HDP'nin barajı aşacağı görünüyor. Entelektüel kanattan böyle bir dilek var." dedi.
HDP'nin barajı aşmasını istediğini açıkça belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez aynı dileği farklı ifadelerle dillendirdi. Kılıçdarooğlu, entellektüel kanadın HDP'nin barajı aşmasını istediğini söyledi, "Barajı aşacakları görünüyor" dedi.
Milliyet ve Vatan gazeteleri temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, seçimleri değerlendirdi. Gazetecilerin, "HDP barajı geçmezse karışıklık olur mu?" sorusune yanıt verdi.

Bir kargaşa beklemediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bize gelen anketlerde HDP’nin barajı aşacağı görülüyor. En azından toplumun belli çevreleri aşması yönünde temennilerde bulunuyorlar. Entelektüel kanattan böyle bir dilek var." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, açılımı devam ettireceklerini yineledi, "CHP iktidarında çözümün adresi parlamento olacak." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kormoran :

entellektüeller hdp nin barajı aşmasını istiyorlarmış! güleyim bari...

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

doğrusu bi̇r çok ki̇şi̇ çok merak edi̇yordur kiliçtaroğlu chpyemi̇ hdpyemi̇ çalişiyor. bana göre akp ye çalişiyor bi̇defa eyer baraji aşsa bi̇le hdp chp i̇le koali̇syon yapmaz ki̇mle yapar akp i̇le yapar akil var mantik var her dedi̇kleri̇ni̇ ki̇me yaptiriyorlar akp..ye. eh şi̇mdi̇ atatürkçü devri̇mci̇ demokrat halk partililer oyunuzu akp ve hdp ye vermeyişn oyunuzu vatan patisine verin pişman olmayın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder