banner864

Kenan Evren öldü mü? 27 Şubat 2015, 12:02

12 Eylül darbesinin lideri ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in sağlık durumuyla ilgili iddialara Ankara GATA'dan açıklama geldi. Açıklamada 98 yaşındaki Evren'in sağlık durumunun kötü, bilincinin ise kapalı olduğu belirtildi
Son günlerde öldüğü iddia edilen 98 yaşındaki Kenan Evren'in durumuyla tedavi gördüğü Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nden açıklama geldi.

GATA açıklamasında 7. Cumhurbaşkanı emekli Orgeneral Kenan Evren'in "öldüğü" şeklindeki bilgilerin doğru olmadığı belirtildi. 12 Eylül darbesinin lideri Evren'in sağlık durumunun iyi olmadığı, bilincinin de kapalı olduğu kaydedildi.

Evren, 12 Eylül 1980 askeri darbesinden tam 34 yıl sonra, dönemin Milli Güvenlik Konseyi'nin hayatta kalan tek üyesi olan eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya ile birlikte yargılandı.

Evren, duruşmalara, yaşı ve sağlık durumu nedeniyle tedavi gördüğü Ankara GATA'dan telekonferans yöntemiyle katıldı. Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 18 Haziran 2014 tarihli kararıyla "darbe" suçundan Şahinkaya ile birlikte müebbet hapse mahkûm edildi. Mahkeme, Evren'in ordudan çıkarılmasına da hükmetti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Evren ile ilgili tebliğnâmeyi henüz hazırlamadı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MİSAFİR :

ankara 10. ağır ceza mahkemesi'nin 18 haziran 2014 tarihli kararıyla "darbe" suçundan şahinkaya ile birlikte müebbet hapse mahkûm edildi. mahkeme, evren'in ordudan çıkarılmasına da hükmetti. yargıtay cumhuriyet başsavcılığı evren ile ilgili tebliğnâmeyi henüz hazırlamadı. yargitay cumhuri̇yet başsavciliği neden mahkeme kararini yayinlamiyor neyi̇ bekli̇yor ki̇ yapin gereği̇ni̇ atilsin ordudan ve gata'dan yeter sömürdükleri̇ aldiği mmaşlarin dahi̇ geri̇ alinmasi gereki̇yor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder