banner864

Kenan Işık hakkında kritik gelişme 13 Kasım 2014, 09:37

Beyin travması sonucu 8.5 aydır bilinci kapalı olan ve Almanya'da tedavi gören tiyatrocu Kenan Işık bu ay Türkiye'ye getirilip tedaviye evinde devam edilecek.
Beyin travması sonucu 8.5 aydır bilinci kapalı olan ve Almanya'da tedavi gören tiyatrocu Kenan Işık bu ay Türkiye'ye getirilip tedaviye evinde devam edilecek.

Sabah'ta yeralan göre; beyin kanaması geçiren ve 8.5 aydır bilinci kapalı olan tiyatrocu Kenan Işık'ın tedavisi, evinde sürecek.

Ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık, halen Almanya'da özel bir rehabilitasyon merkezinde tutuluyor. Işık, Beşiktaş'ta bir otelde 21 Mart'ta spor yaptıktan sonra beyin travması geçirdi. Beynindeki kanama nedeniyle özel bir hastanede 4 saat ameliyat edildi. Uzun süre uyutuldu ve yoğun bakımda tutuldu. Bilincinin açılması için halen tedavi gören tiyatrocuya, 3.5 aydır Almanya'nın Freidrichshafen kentindeki özel bir rehabilitasyon merkezinde fizik tedavi ve bir dizi test uygulanıyor. Bugüne kadar Işık'ın sağlık durumunda olumlu gelişmeler sağlandı ancak henüz bilinci açılmadı. Bu ay içinde Türkiye'ye getirilecek Işık'ın tedavisi, artık İstanbul'daki evinde devam edecek. Eşinin bilincinin kapalı olmasına rağmen fiziki durumunda gelişme gözlendiğini belirten Beril Işık, şöyle dedi: "Almanya'da tedavinin sonuna geldik. Bu ay yapılacak testlerden sonra Türkiye'ye döneceğiz ve tedaviye evde devam edilecek. Dönüş tarihini merkez belirleyecek. Kenan'ın bilinci hâlâ açılmadı. Fakat gözle görülür gelişmeler sağlandı. Uzun süredir yatıyor. Yoğun fizik tedavisi ve özel tedaviler sonunda fiziksel gelişme sağladı. Uyanıklığa yakın durumda olan Kenan'ın bilincinin açılması için Almanya'daki özel merkezde özel bir tedavi ve program uygulanıyor. Tedavi başarılı şekilde devam ediyor. Sürekli yanında konuşarak ve sohbet ederek kendine gelmesini bekliyoruz. Umudumuzu kaybetmiyoruz." 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hatice :

Acil şifalar dilerim. Bir an evvel sevdikleriyle kavuşmasını dilerim.

mustafa Gül :

Allah acil şifalar versin

namiq :

seni saglikli guleruzlu gormeyi arzulayiriq yolunu umudle gozleyirik .allah komeyin olsun amin

Nihal Kilinc :

Allah yardimcisi olsun

zeynep nalan zanbakci :

Allah bir an evvel ailesine ve sevdiklerine kavustursun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar