banner864

Kendisine gelen fezlekeyi bakın ne yaptı 06 Şubat 2014, 14:04

Adana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması ve aranmak istemesinin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcısı fezleke hazırladı. Gazetecilerle biraraya gelen Bozdağ, "Adana'dan hakkımda fezleke geldi. Ben de iade ettim. " dedi.
 Adana'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması ve aranmak istemesinin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Adana Cumhuriyet Başsavcısı'nı aradığı iddia edilmişti.

Bozdağ, ''Adana savcısını aramıştım. Hakkımda fezleke düzenlemiş. Fezlekeyi iade ettim. Bakanlığa bağlı çalışan bir görevliyi aramam kadar doğal bir şey olamaz'' dedi.

Ankara'da Televizyon yöneticileriyle bir araya gelen Bozdağ, hakkında hazırlanan fezleke hakkında şunları söyledi:

"Başsavcıya "soruşturmalar gizlidir, gizliliğe riayet edilmelidir" dedim." Ayrıntıları TV’lerden izliyorum, bunda bir yanlışlık var" dedim. Bunlara tepki duyuyorum ve bu tepki doğrultusunda o savcıları aradım. Adana'dan hakkımda fezleke geldi. Ben de iade ettim. Sonra Meclis’e gönderdi, Meclis de iade etti. Fezlekelerin yasalara uygun hazırlanması gerekir. Adana’da savcı kesinlikle hukuk kurallarını ayaklar altına almıştır."

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder