banner864

Kerry F-Tipi'ne kalkan oldu 21 Mart 2015, 14:05

ABD'de F tipi örgütle irtibatlı bazı senatörlerin "basın özgürlüğü nedeniyle kaygılıyız" şeklinde yazdığı mektuba Dışişleri Bakanı John Kerry yanıt verdi. Dışişleri Bakanlığı Basınla İlişkiler Direktörü Jeff Rathke, "mektubu aldık ve yanıt verdik" dedi. Rathke, basın özgürlüğünden endişe duyduklarını söyledi.
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, F tipi örgütle bağlantılı senatörlerin kendisine yazdığı mektuba yanıt verdi. Kerry yanıt mektubunda, F tipi örgütün medya ayağına yönelik operasyonlarda gözaltına alınanlar için kaygı duyduklarını belirtti.

Bazı senatörler, örgütün medya ayağına yönelik operasyonlarda Hidayet Karaca, Ekrem Dumanlı gibi isimlerin gözaltına alındığını belirtmiş ve endişelerini dile getirmişti.

Konuyla ilgili basına açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Basınla İlişkiler Direktörü Jeff Rathke, "Mektubu aldık ve yanıt verdik" dedi.

Rathke, "Geçmişte de açıkladığımız gibi, Türk hükümetinin basın özgürlüğüne, toplanma özgürlüğüne ve bağımsız adalete ilişkin uygulamalarına ilişkin kaygılarımız sürmekte" şeklinde konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

kim amerikanın dostu o türkiyenin düşmanı kim türkiyenin düşmanı amerikanın dostu amerikadan dost domuzdan post olmaz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar