banner864

'Kese' demesi gerekirken 'kutu' dedi 23 Nisan 2014, 21:01

Sahnede repliğini unuttu, "kese" demesi gerekirken "kutu" dedi. Bu kelime değişikliği başına büyük işler açtı... Tiyatro sanatçısı Özgürefe Özyeşilpınar, sahnede ayakkabı kutusundaki 4 buçuk milyon doları protesto ettiği iddiasıyla İstanbul Şehir Tiyatroları tarafından işten çıkarıldı. Hakkında soruşturma açılan Özyeşilpınar ile yaşananları konuştuk.

"KUTU" DEDİ, İŞİNDEN OLDU... paylaşan: ulusalkanal
Sahnede repliğini şaşırdı, "kese" demesi gerekirken "kutu" kelimesini kullandı. Bu küçük kelime değişikliği başına büyük işler açtı. Tiyatro sanatçısı Özgürefe Özyeşilpınar, oyuncu olarak görev yaptığı İstanbul Şehir Tiyatroları'ndaki işinden oldu.

Hakkında sahnede ayakkabı kutusundaki 4 buçuk milyon doları protesto ettiği iddiasıyla soruşturma açılan sanatçı, yaşadıklarını Ulusal Kanal'a anlattı.

Bu hatanın seyirci üzerindeki etkisi ise tamamen farklı oldu. Seyirci, Özyeşilpınar'ı coşkuyla alkışladı. Oyunu izleyenlerin sosyal medya sitesi twitter'daki yazışmaları ise olayın duyulmasına neden oldu. Sanatçı, oynadığı oyunlardan teker teker alındı.

4 aydır çok sevdiği sahneden ve mesleğinden uzak kalan Özyeşilpınar, işine geri dönmek için dava açtı. Davanın sonucunu bekleyen sanatçı, her gün gönüllü olarak "tiyatrosuna" gidiyor.

Sanatçı, sanat kurumlarının özerk kalmasının önemine vurgu yaptı.

Haber: Gizem Güneş

Kamera: Mevlüt Aydoğan
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

hasan temel :

kutu kutu pense/memleketi yerse/arkadaşım firavun/ aklını başına alsa.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar