banner864

Kıdemde fon 'hızla' mecliste 04 Ekim 2013, 12:07

Sendikaların genel grev sebebi saydığı kıdemde fon uygulaması için geri sayım başladı.
Çalışma Bakanı Faruk Çelik kıdem tazminatındaki yeni düzenlemenin hızla yasallaşacağını açıkladı.

Çelik, tazminat alımını zorlaştıracak düzenlemeyle ilgili Sabah Gazetesi'ne konuştu. Bakan, paketin Ekim ayı sonunda Başbakan'a sunulacağını hatırlattı. Hemen ardından hızla Meclis'e gelerek yasallaştırılacağını duyurdu.

Çalışma Bakanı, fondaki paranın çekilmesi konusunda işçiye bir kötü haber daha verdi. Çelik, 15 yılını doldurmayan işçi kıdem fonunda biriken tazmnatını alamamsını önerdi.

Düzenlemeyle bir işveren, işten çıkardığı çalışanına, “kıdem tazminatı” ödemek zorunda olmayacak. Çalışma Bakanı işten çıkarmaları kolaylaştıracak bu maddeyi de savundu. " İşveren işçiyi kolay çıkarırsa işçinin de gitme şansı olacak. Bence burada özgürleşmenin mahzuru yok" dedi.

Kıdemde yapılacak bu düzenleme işe yeni başlayacakları kapsayacak. Mevcut çalışanlar da isterse fona geçebilecek.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Mustafa DOĞAN :

biz çalişanlara hiç sormadan biz böyle düşündük böyle olacak elimizde ne var ne yok aldiniz bütün fabrikalari ve iş güvencelerini kaldirdiniz t.c yi taşaronlaştirdiniz çalin çirpin satin savurun gün sizin gününüz işinize gelince özgürlük demokrasi işinize gelmeyince terorist yargisizin ordosizin vatanida sizin dedeniz satin alişdi zaten onuda istediğiniz gibi satin ama birgün hersey değişecek istesenizde istemesenizde.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar