Kılıç: “Keşke biz yapsaydık“ 06 Kasım 2013, 09:06

AKP, CHP, MHP ve BDP işbirliğiyle meclise türbanlı milletvekili sokulması uygulamasına Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'tan destek geldi. Kılıç, "Keşke bunları biz Anayasa Mahkemesi olarak tedavi edebilseydik" dedi.
 Meclise türban açılımına Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'tan destek geldi. Dünya Ehlibeyt Vakfı'nın Ankara'da düzenlediği "Muharrem Ayı" iftar yemeğine katılan Kılıç, kürsü konuşmasında mecliste türbanla giren AKP'li milletvekillerini destekledi.

"İnandığı dinsel değerleri değiştirmek için gençleri ikna edemeyenleri toplum ikna edemez" diyen Kılıç, "Yaşanan utanç sayfalarını kapatmıştır. Geçmişte demokratik hayatın ağır yara almasına sebep olan bu olayların sonuçlarını keşke Anayasa Mahkemesi olarak biz tedavi edebilseydik” diye konuştu.

Kılıç, türbanda birleşen partilerin başka alanlarda da işbirliği içinde çalışmaları gerektiğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

araştırmacı :

demokratik hayata en büyük darbeyi sizler vurdunuz sayın başkan. onayladığınız khk larla insanları ekmeğinden işinden ettiniz. bu haksızlık değil mi. haksız yere görevinden alınanları ve yerlerine liyakatsiz olarak fazla ücretle atanan insanları görmezden geldiniz

mdd :

iktisatçı, anayasa mahkemesi başkanı olarak hukuka , şimdide tedavi diyerek tıbba müdahaleye hazırlanıyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar