banner864

Kılıç konuşmasında sert mesajlar verdi 25 Nisan 2014, 15:00


Kılıç konuşmasında sert mesajlar verdi paylaşan: ulusalkanal
Anayasa Mahkemesi'nin kuruluşunun 52. yılı nedeniyle Yüce Divan Salonu'nda tören düzenleniyor.

Törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılıyor.

Ayrıca kabineden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da salonda yerini aldı.


Haşim Kılıç'ın konuşmasından satır başları şöyle:


"Esasen anayasa yargısının varlık nedeni insan olma ortak paydasına sahip olan herkesin var olan onurunu korumaktır. Bu kutsal görevin başarıyla yürütülmesi bağımsız olan yargıçlarla mümkündür. Sorun üreten değil sorun çözen yargı anlayışına destek vereceğine, hukuk devletin tam bir tarafsızlık içerisinde korucuyu olacağına inancımı tekrar belirtmek istiyorum."

"Yargı her zaman ele geçirilmek istenen bir kale olarak görülmüştür."

"Farklı bir vesayet sisteminin oluşumuna tanıklık ettik."

"Yargı paralel devlet suçlamasıyla karşı karşıyadır"

"Bireyler her türlü endişe ve korkudan arındırılmış bir hayat sürebilmeli"

"Yeni gerilimler yaratacak meydan okumaları cevapsız bırakmakta kararlıyız"

"Yerel gerçeklerle evrensel standartları örtüştürmek zorundayız"


"Yargı organlarının sunduğu adaletin düzeyini sorgulamak zorundayız"

Etiketler

Yorumlar

Kenan Töremiş :

Adaleti savunanlar kadar.Adaleti koruyanlar'da muhakkak olmalıdır.Aksini düşünenler Ülkeye zarar verir.Tayyip Erdoğan'ın Haşim Kılıç'ı hırsla dinlediğini ekranlardan izledim bakışlarından alev fışkırıyordu sanki bir Başbakan'da yeri geldiğinde geri adım atmalı,icab ettiyinde özür dilemesini bilmeli, ayrıca Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken kalkıp ermenilerden özür dilemesi mantıkla bir ilişkisi kurulamaz benim ne Ermeni vatandaşlarına,nede Yahudi vatandaşlarına tek negatif sözüm olmaz olmadıda fakat Ermenilerin Türkiye Politikası içler acısı tek taraflı insafsızca bir siyasettir.İsrail'le çok güzel tarihi bağlarımız var fakat Tayyip Erdoğan'ın yanlış siyaset uğruna ilişkilerimizi zedelemiştir.Biz Türk'ler sadece Hz Muhamed s.a.v.değil?İbrahim peygamberi,Hz Musayı,ve tüm peygamberleri kabul eden kucaklıyan bir ejdadın çocuklarıyız fakat siyasi rant ve çıkarlar için ülkeyi karanlık uçurumlara sürükliyen Tayyip Erdoğan'a artık birilerinin dur deme zamanı gelmiş ve geç bile kalınmıştır.Haşim Kılıç'ı konuşmasından dolayı kutluyorum.Adalet herkese lazım olduğunuda unutmayalım.

muharrem elçi :

gerçek adalet bir gün şimdinin iktidarına da lazım olacak.bakalım o zaman durumlar ne olacak.yaşımız yeterse göreceğiz

Recep Sivaslı :

adrese teslim bir konuşmaydı. hukuk herkese lazım. bu ülkede er oğlu erlerin olduğunu ve bu ülkenin kimsenin çifliği olmadığının ifadesiydi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar