banner864

Kılıçdaroğlu Ak Saray'a davet edildi 01 Haziran 2015, 16:32

Cumhurbaşkanı ile CHP Genel Başkanı arasındaki "Altın klozet" tartışması yeni bir yoyut kazındı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın veya altın kaplama klozetler bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Ak saray'a davet edildi.
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, iddialarına ilişkin inceleme yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etti.

Kasırga tarafından CHP Genel Başkanlığı'na gönderilen yazıda "Kılıçdaroğlu, çeşitli yazılı ve görsel medya organlarında yer alan açıklamalarında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın veya altın kaplama klozetler bulunduğunu ileri sürmektedir" denildi.

Mektupta, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, kendilerini iddiaları ile ilgili incelemeler yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

CHP Genel Sekreteriği, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın resmi yazısını şöyle yanıtladı; “Hukukun üstünlüğüne inanan ve yargı kararlarına asgari saygısı olan bir Cumhurbaşkanı kaçak sarayda oturmaz. Hukukun üstünlüğü ilkesini içselleştirmiş, helal ve haram kavramlarını vicdanının ve ahlakının temel ölçüsü haline getirmiş Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaçak saraya gitmesi söz konusu dahi değildir. Bilgilerinize sunulur”


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar