Kılıçdaroğlu çok sert konuştu 01 Eylül 2014, 17:33

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 5 - 6 Eylül tarihlerindeki kurultayla ilgili sert mesajlar verdi; "parti organları dışında eleştiri yapanlara bundan sonra acımasız olacağım" dedi. Daha önce "6 oku yeniden yorumlayacaklarını" ifade eden Kılıdaçroğlu, kurultay konuşmasının Kürt sorunu ve işsizlik üzerine olacağını söyledi.
CHP olağanüstü kurultayına sayılı günler kaldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurultay öncesi parti içi muhalefete sert mesajlar verdi. CHP lideri "bundan sonra acımasız olacağım" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Bundan sonra parti içinde çatlak seslere izin vermeyeceğim. Bunu baştan söylüyorum ki herkes ona göre oyunu kullansın. Partide disiplini sağlayacağım. Bu eleştiriye kapalı olduğum anlamına gelmesin. Ama parti içi eleştiri demek, çıkıp basın toplantılarıyla partiyi eleştirmek değildir. Partinin resmi organları vardır. Eleştirmek isteyen gider sadece o organlarda eleştirisini yapar. Bu ilkeye uymayanlar konusunda bundan sonra acımasız olacağım." dedi.

Cumhuriyet Gazetesi'ne konuşan Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza vermeyen vekillere tasfiye kapısını açık bıraktı. Daha önce 6 oku yeniden yorumlayacağını belirten Kılıçdaroğlu, kurultay konuşmasıyla ilgili de ipuçları verdi. Temmuz ayından Meclis'ten geçen PKK yasasına da destek olan CHP lideri, kurultay konuşmasının Kürt meselesi ve işsizlilk üzerine olacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Henüz hazırlıkları bitmedi. Ancak Türkiye’nin iki temel sorunu var. Biri işsizlik. İkincisi Kürt sorunu. 12 yıllık AKP iktidarlarında bunların ikisi de çözülmedi. Benim konuşmam da ağırlıklı olarak bu iki çizgi üzerinde olacaktır. " diye konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

patron halk :

parti içindeki çatlak ses chp'ye oy veren halkın sesi. i̇stifanız isteniyor. üstelik yanlışınız var çatlak değil, kesin ve gür bir ses.

cenap :

sayın başkan cumhur başkanı adayını hangi çatlak sese kulak vererek gösterdin .çatlak ses ha ..öfbe .chp dede bir erdoğan var....sayın başkan bırak artık yapamıyorsun .sen amerikaya seçimden önce ilk giden chp başkanısın.bırakmassan bile kazansan bile .artık muharrem bey genel başkan olana kadar kazan kaynamağa devam edecek .kükreyen bir muhalefetin var artık.

HÜR :

aaaaaaa,kilidaroglu da burdaymis!!!!!!!!!!

vatansever :

sen o acimasizligi tayyibe gösterseydinya, tayyibe fisil fisil,parti icindeki vatanseverlere aslan kesil oh oh.

Peyman Boyer :

çatlak ses mi dedi ?? kemal'den daha fazla çatlak ses var mı ???

uzaktan :

bu adam sert konussa ne olur, yumusak konussa ne olacak! simdiye kadar herkesi oyaladi, simdi sıkısinca, yine ayni numara. bu gitmeli yoksa ayni seye devam.

M.Haluk Hizal :

Sayin gidici baskan,parti icindeki uyumsuzlugu ve ayrimi (kendi yarattigin) yenimi anladin adama gunaydin derler.Ben beceremedim sayin partililer beni affedin diyecegine korukorune kazik cakmaya calisiyorsun ayip yahuu.

Utku :

Sakin bu partiyi bunun gibilerine bırakmayın. Hemen temizleyin CHP'yi. Bunlar ne Atatürkçü nede solcu

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar