banner864

Kılıçdaroğlu, Doğu Perinçek’i kutladı 13 Ekim 2013, 17:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İşçi Partisi Genel Başkanlığı'na yeniden seçilen Doğu Perinçek'i kutladı.
 CHP lideri Kılıçdaroğlu kutlama mesajında, Silivri Toplama Kampı'nda tutuklu olarak bulunan Perinçek'in yeniden Genel Başkan seçilmesinden gerçek demokrasi adına çıkarılacak çok ders olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Bir yandan siyasi partileri demokrasinin vazgeçilemez unsuru kabul edeceksin, olmazsa olmazı diyeceksin, herkesi 'gelin Meclis'te politika yapın' diye çağıracaksın. Öte yandan tutuklu milletvekilleri gibi, İşçi Partisi'nin Genel Başkanı Doğu Perinçek'i de hapishanede tutacaksın. Bu olmaz.

İşte kongre toplanır, delegelerin tamamının oyuyla Doğu Perinçek yeniden partisinin genel başkanı seçilir. Sayın Perinçek'in yeniden Genel Başkan seçilmesinden gerçek demokrasi adına çıkarılacak çok ders vardır. Artık çok iyi biliyoruz ki, Sıkıyönetim Mahkemeleri, DGM'ler, halkın vicdanını tatmin etmeyen Özel Yetkili Mahkemeler adalet dağıtan mahkemeler değildir. Bu mahkemelerin kararlarının hukukiliği de, saygınlığı da olmaz. Demokrasi hukuk devleti bu mahkemelerin kararlarıyla yaralanır. Ben bu nedenle daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi istiyor ve yeniden İşçi Partisi'nin Genel Başkanlığına seçilen Sayın Doğu Perinçek'i kutluyorum."


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

orçun :

artık ittifaka ihtiyacımız var. güzel açıklama.

T C Vahap Sakin :

Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu sorunların oluşumunda mecliste bulunan muhalefet partilerinin de sorumluluğu vardır. Doğru dürüst adam gibi muhalefet yapmış olsalardı bugün yaşanan olumsuzluklar yaşanmayabilinirdi. Halk sokaklara dökülüp polisin şiddet uygulamasına maruz kalmayabilirdi ve ölümler yaşanmayabilirdi. Mecliste ki muhalefet partileri de en az iktidar kadar yaşananlardan sorumludur. Bundan dolayı halk, meclis dışında ki partilerden vatanın birlik ve bütünlüğünü savunan, milli güç birliğini oluşturup, milli bir hükümet kurmak düşüncesinde ki partilerden İşçi Partisine ve Hepar'a yönelmelidir. Bu iktidardan kurtulmanın yolu milli bir güç birliği oluşturup, halkın önüne AKP karşısında alternatif bir oluşum koymaktan geçiyor. Saygılar,

turker koymen :

Mert berik'in yorumuna % 100 katiliyorum. KK nin dosyalarla baskan olusu, Baykal'in kasetle gidisi bu gorusu desteklemektedir. Muhalefet ele gecirilmeden bu milleti tutmalari imkansizdi. Bu yapilanlar yenilir yutulur degildir cunku... KK yerlestirilmistir maalesef...

çağrı işlek :

chp ve işçi partisi koalisyonu bir hayal

Mustafa AYHAN :

allah'tan di̇leği̇m bi̇rgünde başbakan olmasini görmekti̇r. son senelerde ulusalcu yurt sever atatürk'cü i̇nsanlara çok i̇hti̇yacimiz var. yaşasin tambağimsiz türki̇ye. ne mutlu türküm di̇yene.

mert berik :

cumhuriyete en büyük zarar veren chp dir. nedenine gelince atatürkçü düşünen seçmen chpnin altı oku koruduğunu zannederek kılıçdaroğlu binnaz toprak ve sezgin tanrıkulu gibi adamların peşinden gidiyor. bir vatandaş olarak chpnin bu planların içinde ve bilinçli olarak bu oyunlara ortak olduğunu üzülerek söylemek zorundayız. sağduyulu seçmen bunu ergeç farkedecektir.

serkan acarel :

akilli ve dogru bir aciklama, insallah yakinda isci partisi ve chp koalisyon yaparlar ve bizi su akp kabusundan kurtarirlar, cünkü türk halki akp den bikti artik.

semih sevgör :

laf ola beri gel derler bizde bu acıklamaya. isci partisi hepinize demokrasi neymis yakında gösterecek, az kaldı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder