banner864

Kılıçdaroğlu: Erdoğan ile bir sorunumuz yok 23 Temmuz 2015, 15:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP ile koalisyon konusunu değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir sorunları olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, koalisyonun kurulması halinde öncelikli olarak anayasanın değişmesi gerektiğini ifade etti.
AKP ile CHP arasında koalisyon görüşmeleri sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koalisyon çalışmalarına ilişkin açıklamalar yaptı. 

Yenişafak Gazetesi'ne röportaj veren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir sorunlarının olmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, "Anayasal sınırlarının dışına çıkmadığı sürece bir sorunumuz yok" dedi.

Koalisyonun kurulması halinde öncelikle anayasanın değiştirilmesi gerektiğini söyleyen CHP Lideri, açılımın devamı için anayasanın değişmesinin şart olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, koalisyonun toplumsal rahatlama yaratacağını savundu. Partisinin tabanının AKP ile koalisyona ikna edilmesi gerektiğini belirten CHP Lideri, "Kuşkusuz Adalet ve Kalkınma Partisi de kendi tabanını 'CHP ile neden koalisyon kuruyoruz' hususunda ikna etmeli" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cengiz Işık :

Ama benim ve gerçek CHP'lilerin seninle sorunu var!

TC KAYIP-ŞEHİT :

D E R S İ M L İ . . ! ! ! !

selami uysal :

Bence mhp ile kurulmali cunku chp sevgili atamizin kurdugu bir parti ama atamizin ideallerinden cooook uzak

sevda çelikel :

Ilk gunden beri ayni kaba şaapiyolar herhalde boyle oĺacak

Abdullah şuvak :

Cumhuriyet kazanımlarının çöpe atılmasının, anti demokratik yasaların, yaratılan gerici- bağnaz iklimin,ayrıştırıcı nefret söyleminin, doğa çevre düşmanlığının, hırsızlık yolsuzluk talanların bir mahsuru yok üç maymunu oynayan CHP yönetimi ve memur edilmiş başı için..

İBRAHİM ŞAVŞET :

OLSAYDI ŞAŞIRIRDIM ZATEN VAH CENNET MEKAN ATATÜRKÜM İYİ BU GÜNLERİ GÖRMEDİN

aslı türk :

Demek sizde 0 lanan paralara ve vatandaş aleyhine olan her yasa ve uygulamaya ortaksınız.Yazıklar olsun ki ATAMIN kurduğu partiyi yönetiyorsunuz.

huseyin koca :

doğrudur senin sorunun ulusalcılarla ve atatürk ilkeleriyle

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar