banner864

Kılıçdaroğlu, “F“ ollimpiyata talip oldu 23 Mart 2014, 18:46

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gülen Örgütü tarafından düzenlenen Türkçe Olimpiyatlarına sahip çıktı. Kılıçdaroğlu, "Yasaklanmasına anlam veremiyorum. Türkçe Olimpiyatları gururumuzu okşuyor" dedi.
Başbakan Erdoğan'ın bu sözlerle Gülen cemaatinin düzenlediği Türkçe Olimpiyatlarına tavır aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sahip çıktı. Gaziantep mitingi dönüşü uçakta gazetecilerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, "Türkçe Olimpiyatları gururumuzu okşuyor" dedi.

Bir diktatörden başka bir şey beklenmez zaten, yasak getirir. Ne zararını gördü ki yasak getiriyor? Anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum. Türkçe Olimpiyatları yıllardır Türkiye’de yapılıyor. Bu, doğrusunu isterseniz bu ülkenin gururunu okşuyor. Bunu yasaklamanın doğru olduğuna inanmıyorum.

Kılıçdaroğlu, koşullar uygun olmadığı için bugüne kadar Türkçe Olimpiyatları’na katılamadığını söyledi, bundan sonra katılabileceğini belirtti.

Öcalan’ın Nevruz'da gönderdiği mektubu da yorumlayan Kılıçdaroğlu, açılım sürecine de göz kırptı.

Eğer böyle bir söz verilmiş ve beklenti içine sokulmuşsa onlar da gereğinin yapılmasını istiyorlar. Biz, daha önce Anayasa Uzlaşma Komisyonu gibi her siyasal partinin eşit sayıda milletvekili vereceği bir uzlaşma komisyonunun bu sorunun çözülmesi için kurulmasını istedik ve bunun paralelinde parlamento dışında yine siyasal partilerin eşit sayıda gösterecekleri akil adamlar heyetinin de kurulmasını istedik. Bunların, eşgüdümlü ve eşzamanlı çalışabilirlerse bu sorunu çözmede daha etkin sonuçlara ulaşılabileceğini düşünmüştük. Ama bu kabul görmedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şaylan Gökarıksel :

zaten ondan başka bir davraış bir süredir beklemiyordum.ne varsa işçi partinde var.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder