banner864

Kılıçdaroğlu: Güneydoğu'da güvenlik gücü denince akla PKK geliyor, başka da yok 29 Aralık 2014, 14:17

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cizre'de yaşanan olaylar üzerinden Hükümet'e yüklendi, "Başbakan PKK'nın tutsağı" dedi. Kılıçdaroğlu, PKK'nın silahlı saldırılarıyla ile ilgili ise, "Güneydoğu'da güvenlik gücü denince akla PKK'lılar geliyor, başka da güvenlik gücü yok" diye konuştu.
Cizre'de PKK'llıların kalkışmasıyla başlayan kanlı olaylar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da gündemindeydi.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, Güneydoğu'da güvenlik gücü denince akla PKK'nın geldiğini, başka da bir güvenlik gücünün olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Güvenlik gücü denelince o yörelerimizde akla PKK güvenlik gücü geliyor. Başka bir güvenlik gücü yok. Şimdi de Hizbullah gücü çıktı. Doğu ve Güneydoğu’da Hizbullah-PKK arasında egemenlik kavgası var. İki güç egemenlik kavgası veriyor." dedi.

"Doğu ve Güneydoğu'da devlet yok" diyen Kılıçdaroğlu, bunu Başbakan Davutoğlu'nun da itiraf ettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, "bizim anladığımıza göre Doğu ve Güneydoğu’da bir devlet yok. Böyle bir yapıyı biz zaten biliyorduk. Ama Türkiye’ye halel gelmesin diye dillendirmiyorduk. Davutoğlu televizyona çıkıp ilk kez "Güneydoğu’da PKK’nın asker alma daireleri, vergi daireleri, mahkemeleri var" dedi. Ardından bunlara izin verilmeyeceğini söyledi. Başbakan itiraf etti. Davutoğlu’na sormak lazım, teröristler hendekler kazdığı zaman acaba Başbakan değil miydin? Oralarda kaymakam, emniyet müdürü, jandarma yok muydu? Valiler yok muydu?" ifadesini kullandı.

Cizre'deki olaylar nedeniyle hükümete yükleyen Kılıçdaroğlu, "Cizre’de iki karşıt grup birbirini öldürüyor, bu gelişmelere devlet seyirci kalıyor. Davutoğlu şu anda PKK’nın elinde tutsak. PKK, her istediğini Davutoğlu’na yaptırıyor. Ülke süratle bir iç savaş ve çatışma sürecine girmek üzere. Başbakan bunu kavrayamıyor. dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Malik boyraz :

bunlardan senin sorumlulugun yokmu d kemal

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar