banner864

Kılıçdaroğlu: Hayır oyu vereceğiz! 01 Ekim 2014, 21:55

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye ve Irak tezkeresi hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Tezkereye şöyle bir baktığımızda sanki IŞİD terör örgütü işin perdesi ama Suriye ile nasıl mücadele edeceğiz? Bu anlayışla geldiğini görüyoruz. Hayır oyu kullanacağız" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te oylamaya sunulacak olan Suriye ve Irak tezkeresini değerlendirdi.

Meclis resepsiyonunda konuşan Kılıçdaroğlu, tezkerede IŞİD'in perde olarak kullanıldığını söyledi, "Sadece IŞİD terör örgütü ile mücadele etme yönünde bir teklif gelseydi buna 'evet' diyecektik." dedi.

Tezkeredeki asıl amacın Suriye yönetimini hedef almak olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Ben Suriye’de rejimi nasıl değiştiririm. Askeri Suriye’ye nasıl sokarım’ arayışı var. " diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Türk askerinin Ortadoğu’ya sokulmaması gerektiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, tezkeredeki yabancı askerler konusuna için de, "Siz yabancı askerleri getirerek mi sınırlarınıza hakim olacaksınız?" ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Abdullah Nihat Yılmaz :

akp tbmm de ortadoğu bataklığına attı. bu emperyalizmin kirli sularında yüzmeğe devam etmek demektir. türkiye bundan çok zamar görecek. yazıklar olsun.

Hüseyin Kayar :

chp genel başkanı bu memleket için ne zaman hayır dua okumuşki şimdi tutturmuş ben teskereye hayır oyu vereceğini söğlüyor.ne verirse versin bu memleketin onun hiç bir şeyine ihtiyacı yoktur.gölge etmesin ihsan istemiyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar