Kılıçdaroğlu: Koalisyon olabilir 17 Nisan 2015, 14:00

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile koalisyon kurabaileceklerini söyledi. HDP'nin barajı geçmesini istediklerini dile getiren CHP Genel Başkanı, "MHP de, HDP de koyduğumuz kriterler bağlamında koalisyon alternatifimiz olabilir." ifadelerini kullandı.
 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile ittifak yapabileceklerini söyledi.

Avrupa Birliği ülkelerinin Büyükelçileriyle, dönem başkanı Letonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde bir araya gelen Kılıçdaroğlu, büyükelçilerle yaklaşık 1,5 saat görüştü. Büyükelçiler "HDP barajı geçebilir mi?" yönündeki sorulara yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, HDP'nin barajı geçmesinin olumlu olacağını belirtti.

"HDP'nin barajı geçmesi olumlu olur. HDP'nin TBMM'de yer almasını isteriz, almalı da. Parlamenter demokrasiye inandığını vurgulayan bir parti hakkında aksini de düşünemeyiz"

CHP lideri "MHP de, HDP de koyduğumuz kriterler bağlamında koalisyon alternatifimiz olabilir." dedi.

Kılıçdaroğlu, Büyükelçilerin “Seçimlerden koalisyon ihtimali çıkabilir? Koalisyona hazır mısınız?” sorusu üzerine ise koalisyon şartlarını açıkladı.

“Belirli ilkeler ve değerler temelinde uzlaştığımız bir partiyle koalisyon kurabiliriz." diyen Kılıçdaroğlu, şartlarını “Tüm kurumların bağımsızlığına, yargının mutlak bağımsızlığına ve medya özgürlüğüne inanması" olarak sıraladı.

CHP Genel Başkanı, Avrupa Parlamentosu'nun soykırım kararıyla ilgili olarak da "Tarafların tarihleriyle yüzleşmeleri, tarih disiplini içinde meselenin konuşulması gerektiğini savunuyoruz. 'Soykırım' tanımını karşılıklı acıların yaşanmış olması açısından doğru bulmuyoruz" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

ey cehepeliler ....görün bakın oylarınız kime gidecek .. siz görmüyormusunuz atatürkün büstünü yıkanları..okulları yakanları pkk ile horon tepenleri ...dahasını siz bilin şimdi böyleler hükümeti kuruınca ne olacak varın düşünün verin oylarınızı .

malik boyraz :

yatacak yerin yok duzeltiyorum var y chp muduru sen kimsin

E. Özaydin :

tabii koalisyon kur ki ! simdiye kadar akp nin ,insanliga karsi islaedigi suclari , devletimize karsi isledigi suclari , ordumuza karsi isledigi suclari , yolsuzluklarini , adam kayirma , partizanlik , hirzlik , rüsvet ,dolandiricilik gibi, yüce divanlik suclarinin üzerine bir sünger cek , hani sana da yakisir dersimli kemal

kormoran :

y-chp den de ancak bu beklenir zaten...

murat :

kılıçtaryanın sonunu vatan partisi getirecektir. chpli idim. fakat oyumu vatana verecegim. kılıçtaryanla işim olmazzzzzzzzzzzzzzz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar