banner864

"Kılıçdaroğlu Köşk'e aday olacak" 18 Kasım 2013, 19:28

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kasım ayı sonudna Amerika Birleşik devletlerinde olacak.
Ziyaretle ilgili çarpıcı bir iddiayı Hürriyet'in Washington muhabiri Tolga Tanış gündeme getirdi. Buna göre Kemal Kılıçdaroğlu 2015'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Köşk için aday olacak.

“Niye geliyor Kılıçdaroğlu? Tam belediye seçimleri öncesi… Her şey bu kadar sıkışıkken… 2010’da genel başkan seçilmesinin ardından bu unvanla Washington’a ilk ve son ziyaretini yapmaya hazırlanıyor da ondan. Bunu Kılıçdaroğlu ile yüz yüze konuşmuş bir kaynağımdan doğrulattım. Ağustosta Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor ve ABD’yi iki seçim arasında ziyaret etmektense bu işi kasımda yapıp bitirmek istiyor”

Deneyimli gazeteci Şişili Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e CHP genel Başkanlığı yolu açılabileceğine işaret etti. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığını kazanamazsa siyaseti bırakacak dedi.

Neden mi? Çünkü büyük bir finale hazırlanıyor Kemal Bey. Ya kazanıp cumhurbaşkanı olacağı ya da emekliye ayrılacağı görkemli bir final. Kılıçdaroğlu’nun Sarıgül gibi birini neden bu kadar kolay kabul ettiği de böylece anlaşılabilir.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder